6.03.2020 року ---в приміщені сільської ради працівники культури  бібліотекар Г.Іващенко та художній керівник А.Думан,  провели до Міжнародного дня прав жінок і миру музичний вернісаж «У жінці душа народу».

Коли настає весна і на вулицях, з’являються перші весняні квіти, в кожному домі, селі ,місті відзначається велике свято – Міжнародний день прав жінок і миру.

Цього річ весна подарувала представниць кращої половини людства теплими сонячними днями. А хороший святковий настрій подарували жінкам рукодільницям,  працівники закладу культури художній керівник Думан А.В. та бібліотекар Іващенко Г.В. За чашкою солодкого чаю та смаколиків провели музичний вернісаж «У жінці душа народу», де поздоровили піснями та віршами гарних жіночок, побажали їм творчої наснаги, великої любові, неймовірної краси всього найкращого, що є у цьому світі, тому що жінка є втіленням краси!

Бібліотекар  Г.В.Іващенко

Художній керівник      А.В.Думан.


 

26 лютого – День кримського спротиву.

Крим став прецедентом  сучасної світової історії. У після воєнній Європі це, напевно, єдиний випадок, коли в мирний час одна держава окупувала і анексувала частину території  іншої незалежної держави, тим самим порушивши всі існуючі міжнародні та міжурядові угоди.

26 лютого в центрі села  Новомиколаївка  біля адміністративного будинку сільської ради, відбувся флешмоб  приурочений «Дню спротиву Криму російській окупації». Школярі прийшли з гаслами «Крим –це Україна», а також звучали лозунги «Ми проти війни»,  «Україна –це Крим». Уся шкільна родина об’єдналася аби підтримати кримських татар.

В цей день класними керівниками були проведені виховні години  на дану тематику.

Працівниками культури організована книжкова виставка : «Право на пам’ять. Крим SOS».

Бібліотекар                  Г.В. Іващенко

Художній керівник                     А.В. Думан.


20.02.2020 року в Новомиколаївській ЗОШ НВК 1-2 ступенів дитячий садок  працівники культури бібліотекар Г.Іващенко та художній керівник А.Думан, провели з учнями патріотичну годину «Небесна сотня у вирій полетіла».

На  початку  години  слово  взяла  директор  школи  Чорноморченко В.Д. в якій розповіла: «Три довгих зимових місяців тисячі українців відстоювали свою громадянську позицію- жити у вільній від корупції та хабарників країни, інтегруватися в Європейське співтовариство. Але звичайний мітинг переріс у революцію, яку назвали Революцією Гідності. Завдяки Євромайдану в нашій країні відбулися значні зміни,  але якою ціною…..

Далі йшла демонстрація фільму яку провела педагог організатор Шевчук С.Ю. «Вічна пам’ять героям України».

Працівники культури Г.Іващенко та А.Думан організували книжково – ілюстративну виставку- реквієм «Небесна Сотня: історія нескорених». По закінченню заходу учні ділилися своїми враженнями.

Бібліотекар                Г.В.Іващенко.

Художній керівник         А.В.Думан.


17.02.2020 року в приміщені Новомиколаївської ЗОШ НВК 1-2 ступенів дитячий садок. Працівниками культури,з метою виховання в учнів почуття патріотизму, національної гідності, поваги до людей, які пройшли афганську війну, був проведений виховний захід «І знов мені Афганістан наснився.», а також організована книжкова виставка: «Афганістан – біль в душі моїй.» на заході були присутні учні 8-го та 9-го класів.

Бібліотекар                                Г..В. Іващенко

Художній керівник                   А.В.Думан.


14.02.2020 року в приміщені Новомиколаївської  ЗОШ  КЗ НВК 1-2 ступенів дитячий садок, було проведено працівниками культури бібліотекарем Г.Іващенко та художнім керівником А.Думан, літературний урок «Відображення почуття кохання у творах українських письменників».

Хвилюючими творами про кохання, сповненими найкращих людських почуттів, славиться український фольклор. Кохання у народній поезії сильніше родинних стосунків, сильніше смерті. Шекспірівські «Ромео і Джульєта» анітрохи не вагоміші образи, ніж герої українських пісень, бо найпопулярніший мотив, притаманний народній творчості,- це мотив вірності, готовності до самопожертви.

Згадали безсмертного Тараса Шевченка, його романтичні балади «Тополі», «Катерина».  Згадали такі пісенні ,такі прекрасні, хоч й трагічні, почуття Івана і Марічки ,Соломії та Остапа із творів Михайла Коцюбинського «Тіні далеких предків», «Дорогою ціною» ,й велику любов Марусі Чурай, що «чолом стягла неба»(Ліна Костенко, «Маруся Чурай»),й світле кохання Лукаша й Мавки (Леся Українка «Лісову пісню»)….І багато - багато  інших.

Вісь книжки геніального Івана Франка. Серед його творів любовна лірика посідає далеко ще не останнє  місце. Та у прозі Франка тема кохання є важливою. Прозові твори, наприклад, повість «Захар Беркут», котрі читаються на одному подиху, потім хочеться перечитувати ще кілька разів. У цьому історичному творі є все – любов й ненависть, героїзм й зрада,  мудрість й недолугість.  Усе , як у житті.

По закінченню заходу діти роздавали свої валентинки. Грицай Віталій зачитав свій вірш про велику непідкупну дружбу .Розійшлися діти задоволенні ділившись своїми враженнями.

Бібліотекар               Г.В.Іващенко

Художній керівник                    А. В. Думан.

 

 

 


Справжне відтворення етносу українського роду.

 05.02.2020року у селі Новомиколаївці в приміщені сільської ради   працівниками культури бібліотекарем Г.Іващенко та художнім керівником А.Думан Була організована та оформлена  виставка робіт  українського побуту: «Справжне. Відтворення етносу українського роду”. “Проект,  наповнений символізмом та підсвідомими  емоціями, пов’язаними як невидимими ниточками з  уявленнями і знаннями про традиційні, сучасні і давніші цінності, культурні аспекти та побутові моменти в історії формування і розвитку українського народу.

Бібліотекар   Г.Іващенко.

Художній керівник        А.Думан.


29 січня - річниця бою під Крутами - подія, яка набула для українського народу символічного значення. Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

 Працівники культури бібліотекар Г.Іващенко та художній керівник А.Думан  29 січня перед жителями села Новомиколаївка експонували ілюстративно-документальну викладку «Немеркнучі Крути». В ній розповідається про ті жахливі часи, які відбулися у січні 1918 року на залізничній станції Крути, про подію, яка набула для українського народу символічного значення, про те, що Крути стали легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

Бібліотекар      Г.Іващенко.

Художній керівник     А.Думан.


27 січня до  Міжнародного  Дня вшанування жертв Голокосту,  в приміщенні сільської ради працівниками культури, оформлена тематична виставка літератури «У Бабинім Яру палають сотні свіч…»."Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизмрасизм і упередженість".

Бібліотекар     Г.Іващенко.

Художній керівник       А.Думан.


21.01.2020 року працівниками культури- бібліотекарем  Іващенко Г.В. та художнім керівником Думан А.В. провели з учнями Новомиколаївської ЗОШ віртуальну подорож  «Неймовірні місця Херсонщини». На уроці були присутні учні 1-2-3 та 9 класу, а також вчителі Румянцева Т.О. Кобернюк Ж.Г. Черепащук Н.А. та директор школи Чорноморченко В.Д.

Херсонщина……Розлогі степові простори, чудові лісові простори, багатий тварино рослинний світ, розкішні заповідні зони, лагідні морські хвилі, тихий сплеск води в дніпровських заплавах, високе голубе небо ,щедре південне сонце – все це прекрасна, смаглява Херсонщина.

Про все і не розповісти, але тут є все: гори, озера, «мертве море», острови, ріки та навіть найбільша в Європі пустеля, а ще – екзотичні тварини. Та вина зі сторічною історією.


«Розбитими дорогами, не зайдемо в краще майбутнє»

Вже скільки років жителі села Новомиколаївка потерпають від бездоріжжя і куди тільки ми не зверталися: і до депутатів всіх рангів і рівнів, і до керівництва району і в « Високе поле» писали. І знову, як приходе негода, залишаємося сам на сам з розбитими дорогами. Через величезні і глибокі ями їхати страшно, бо така поїздка для автовласника зачасту, завершується, загубленим колесом або побитою підвіскою. Через такі дороги до села не ходить, навіть, автобус районного значення, не можуть доїхати автомобілі з харчами та хлібом для магазинів, живемо і надіємося на милість Божу, щоб ніхто не захворів бо знову ж таки, проїхати, до лікарні та й швидка допомога, доїхати до села невзмозі. І це таке життя в ХХІ столітті. Соромно і сумно!

Втомившись роками чекати виконання обіцянок, місцеві жителі самостійно вирішили відремонтувати дороги і зауважте читачу, що проблемні участки дороги знаходяться не біля села Новомиколаївка, а біля села Нововознесенське, яка ввійшла до внов створеної ОТГ, за 15 км від села.

«Хочеш щось зробити добре – зроби це сам», водії с. Новомиколаївка: Костюк В.В., Кобернюк А.М., Костнічев С.П., Березка Ю.В., Черепащук С.А. та водій з с. Нововознесенське Невеселий В., взялися возити будівельне сміття, щоб засипати самі глибокі грязьові ями. Працював за домовленістю погрузчик з Старосілля.

Прийшли на допомогу небайдужі чоловіки села, які власноруч закидали дорожні ями, працюючи з восьмої ранку і закінчивши роботу в 19.00 год :

Шевчук В.В., Бойченко І.В., Аветисян М.А., Шевчук В.С., Шевчук О.С., Шевчук В.О., Яценяк В.А., Русін В.О., Іванина М.І., Шаповал В.А., Тирик А.Ф., Нажметдінов М.З., Іванина Л.Г., Письмак В.О., Моргун О.М., Сорока Є.В., Годунко А.М., Годунко М.М., Карпенко Д.С.

Висловлюємо велику вдячність організаторам та спонсорам проведення ремонтних робіт сільському голові Чорноморченко А.М., ПП Моргуну Олександру Миколайовичу, генеральному директору НОФГ «Таврія» Смірнову Сергію Івановичу і всім небайдужим жителям села.

Велике Вам всім спасибі і крепкого здоров’я, одним словом - це гордість нашого села.

 З вдячністю жителі села Новомиколаївка.

 


 

22 січня в Новомиколаївкі НВК провели свято до Дня Соборності України, під керівництвом художнього керівника Черепащук Л.О. та сільського бібліотекаря Іващенко Г.В. по сумісництву з організатором Вікіцька Н.Г. Демонстрували документальний фільм про Соборність. Учні всі були у вишиванках з прапорцями, декламували вірші про Україну, про Соборність. Звучала пісня « Україна – це ти» всі учні взялися міцно за руки і встали в коло, як символ єдності України. Наприкінці заходу сільський бібліотекар Іващенко Г.В. своєю розповіддю закріпила Хронологію подій 1918-1919 років на Україні.

 


 

«ЧУДЕСА ПІД НОВИЙ РІК»

В селі Новомиколаївка провели новорічне свято: «Чудеса під Новий рік», під керівництвом художнього керівника Новомиколаївського СБК Черепащук Л. О. Сільський голова Чорноморченко А.М. поздоровив всіх присутніх на святі з Новим роком,побажав міцного здоров’я,енергії, наполегливості,миру та родинного затишку, непохитної віри в свою велику мету в Новому році.

Дід Мороз(Ткачук Діма) і Снігуронька(Шевчук Віка) розпочали свято. Учасники художньої самодіяльності радували глядачів своїми виступами, а саме: Гурт «Скіфи» (Костюк Уля, Чорноморченко Ліза, Косик Аріана) танцювали новорічний танець.Коваленко Марина співала новорічні пісні «Холодно на морозі», «Дід Мороз», «Новий Рік».Баба Яга(Пєтров Іван)співала пісню «Каділак», також приймала участь в сценкі з Півнем (Шевчук Володимир) та Собакою (Карпенко Владік). Учасники Биков Олег, Бондарь Володимир розповідали новорічні вірші з побажаннями в рік Собаки. На святі проводиликонкурси, ігри-переможцям вручали подарунки , призи. Кошти на подарунки та призи було виділено з місцевого бюджету сільської ради, та спонсорські кошти.Працівники сільської ради допомогали в новорічному заході.Всі були задоволенні, було весело і кумедно, а головне добрий настрій. Західвсім сподобався, присутні глядачі, гості гучними оплесками, висловлювали свою вдячність учасникам святкової програми, та щиро дякували організаторам цього заходу.Наприкінці свята сільський голова подарував новорічні подарунки всім учасникам художньої самодіяльності , котрі приймали участь в новорічному заході. Після завершення урочистостей продовжили новорічну дискотеку.

 


 

День місцевого самоврядування «Свято – зустріч депутатів»

7 грудня в селі Новомиколаївка під керівництвом художнього керівника Черепащук Л.О. та бібліотекаря Іващенко Г.В. відзначили День місцевого самоврядування «Свято – зустріч депутатів». Свято відвідали депутати Новомиколаївської сільської ради 7 скликання. Сільський голова Новомиколаївки Чорноморченко А.М. привітав працівників місцевого самоврядування із професійним святом та побажав міцного здоров’я, наполегливості, непохитної віри в свою велику мету. Завітали учні КЗ «Новомиколаївський НВК «ЗОШ 1-2 ступенів дитсадок» з організатором Вікіцька Н.Г. та директором школи Чорноморченко В.Д., до сільської ради. Привітали сільського голову Чорноморченко А.М. та депутатів сільської ради в День місцевого самоврядування. Учасники художньої самодіяльності декламували вірші з привітаннями та побажаннями, та подякою.

 


 

 Український Голодомор, як знищення нації!

24 листопада 2017 року до Дня пам’яті жертв Голодоморів з учнями НВК, по сумісництву сільського бібліотекаря Іващенко Г.В. та художнім керівником СБК Черепащук Л.О. проведено урок пам’яті та скорботи: « Український Голодомор, як знищення нації», на основі архівних та опублікованих джерел та свідчень громадян, що були свідком голодомору 1932- 1933, та 1947 років, відтворено одну з найтрагічніших сторінок історії нашого села. Нам не обійтися без того, щоб не повернути з небуття і не надати слова тим, хто загинув, і хто дивом вижив у безкровній жахливій війні голодомору, не вслухатися в їх знесилений голодом шепіт. Це потрібно і мертвим, а надто живим, щоб ця трагедія більше ніколи не повторилася. То ж знаймо і пам’ятаймо про це вічно.

 Працівники культури с. Новомиколаївки.

 


 

Хоробрі серця.

Вітаємо Вас із Днем захисника України!
Це справжнє свято мужності й самовідданості, свято лицарства і благородства, якими володіють справжні оборонці, визволителі й захисники України, водночас стало уособленим святом усіх чоловіків.
Це свято кожного, хто в той чи інший час віддав свої знання, силу, мужність і професіоналізм справі захисту нашої держави.
З нагоди свята вітаємо усіх, хто носить високе звання захисника України, та бажаємо успіху тим, у кого іспит на нього ще попереду. Шлемо сердечні вітання ветеранам, учасникам війни, військовослужбовцям, воїнам запасу, батькам та матерям солдатів та зичимо міцного здоров'я, добра, щастя, злагоди Вам та Вашим родинам.

В Новомиколаївському НВК відбувся урочистий захід приурочений Дню захисника України. На свято були запрошенні учасники - односельчани, які приймали участь в бойових діях на Донбасі. На свято з щирими поздоровленнями та побажаннями миру, здоров’я, злагоди та достатку завітав сільський голова Чорноморченко А.М. з працівниками сільської ради та сільським бібліотекарем, художнім керівником СБК. 

Під час привітання сільський голова наголосив, про те що нинішні воїни це покоління, які вміють обробляти землю, ремонтувати техніку, виховувати дітей та коли Батьківщина покликала на свій захист всі взяли до рук зброю та пішли захищати цілісність нашої Батьківщини.

По закінченню виступу сільський голова Чорноморченко А.М. кожному учаснику АТО вручив продуктові набори та квіти.

Учні, учасники самодіяльності радували глядачів виступами, а саме: українськими віршиками, Флешмобом, танцями, в які було вкладено талант та душа.

Директор НВК Чорноморченко В.Д. підвела підсумок та наголосила, що 14 жовтня в Україні відзначають День захисника України та Покрови Пресвятої Богородиці, яка є заступницею та покровителькою козацького війська, адже в цей день відзначають День Українського козацтва. Учасникам АТО побажала родинного затишку та миру, а молодому поколінню бути справжніми козаками та підносити на вищі ступені козацький рух та козацьке лицарство.

По закінченню учні та захисники бойових дій ( АТО) поклали квіти до пам’ятників побратимів.

Новомиколаївський сільський бібліотекар 

Іващенко Г.В. та художній керівник СБК.

 


 

Україна

Новомиколаївська сільська рада

Високопільського району

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

XXI сесії VIІ скликання

від 30 червня  2017 року                                                                          №  122

с. Новомиколаївка

Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік

 Відповідно до статей 10, 12, 212-222, 265 - 289, 291 - 295 Податкового кодексу України, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Новомиколаївська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити на території Новомиколаївської сільської ради такі податки і збори: 

1.1 Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

1.2 Плата за землю;

1.3 Транспортний податок;

1.4. Єдиний податок.

2. Затвердити:

 2.1. Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 1).

  2.2. Положення про оподаткування платою за землю (додаток 2).

  2.3. Положення про транспортний податок (додаток 3).

  2.4. Положення про єдиний податок (додаток 4).

  2.5. Положення про акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів (додаток 5).

3. Оприлюднити це рішення в засобах масової інформації (або іншим можливим   способом).

Рішення набирає чинності 01.01.2018 року. 

Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування, бюджету та фінансів, економічної реформи в народногосподарському комплексі сільської ради. 

 

Сільський голова                                                          А.М.Чорноморченко

 

Україна

Новомиколаївська сільська рада

Високопільського району

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

XIX сесії VIІ скликання

від 30 травня  2017 року                                                                          №  120

с. Новомиколаївка

 

Про погодження проекту рішення для обговорення «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2018 рік»

         На виконання Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», відповідно до статтей 10, 12, 212-220, 265-289, 291 -295  Податкового кодексу України, керуючись пунктом 24 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської  ради

ВИРІШИЛА:

 1. Погодити проект регуляторного акту «Про встановлення місцевих податків та зборів   на 2018 рік».
 2. Оприлюднити проект рішення «Про встановлення місцевих податків та зборів  на 2018 рік» на дошці оголошень сільської ради та у районній газеті «Високе поле» згідно ст. 9 Закону України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності “. (Додаток 1 ).
 3. Громадське обговорення з даного питання   провести   30 червня  2017 року.
 4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування, бюджету та фінансів, економічної реформи в народногосподарському комплексі сільської ради.

 

Сільський голова                                                     А.М.Чорноморченко

Додаток 1

до рішення ХІХ сесії Новомиколаївської сільської ради

VIІ скликання № 120   від 30.05.2017 року

Україна

Новомиколаївська сільська рада

Високопільського району

ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Проект РІШЕННЯ

______ сесії   VІI скликання

від _________ 2017 року                      № ______ 

с.Новомиколаївка

Про встановлення місцевих податків та зборів на 2018 рік

     Відповідно до статей 10, 12, 212-222, 265 - 289, 291 - 295 Податкового кодексу України, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Новомиколаївська сільська рада

ВИРІШИЛА:

1. Встановити на території Новомиколаївської сільської ради такі податки і збори:

  1.1. Податок на нерухоме майно, відмінне від земельного податку;

  1.2. Податок на майно в частині плати за землю;

  1.3. Транспортний податок;

  1.4. Єдиний податок.

2. Затвердити:

   2.1. Положення про оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (додаток 1).

  2.2. Положення про податок на майно в частині плати за землю (додаток 2).

  2.3. Положення про транспортний податок (додаток 3).

  2.4. Положення про єдиний податок (додаток 4).

3. Оприлюднити це рішення в засобах масової інформації (або іншим можливим способом).

4. Рішення набирає чинності 01.01.2018 року.

5. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування, бюджету та фінансів, економічної реформи в народногосподарському комплексі сільської ради.

 

     Сільський голова                                                          А.М.Чорноморченко

 


    


  9 травня 2017 року   під керівництвом художнього керівника Черепащук Л.О. та бібліотекаря Іващенко Г.В. по сумісництву з організаторами Новомиколаївського НВК Кобернюк Ж.Г і Чорноморченко В.Д.  провели святковий концерт до Дня Перемоги «Свята Перемога». Перший виступ сільського голови Чорноморченко А.М., який  розповів про роки війни, про людські  втрати та розрухи. Лунали вірші, пісні, танці про перемогу, у виконанні старших класів,  виступали дітки з дитячого садочку. Оголошена хвилина мовчання за загиблими воїнами у Другій світовій війні, присутні  запалили свічки та  поклали  квіти  до монументу слави. Слово надали директору школи Новомиколаївського НВК Іващенко О.В. В кінці свята художній керівник села Черешневе Курилюк О.О. виконала пісню «Свята Перемога». Після закінчення святкового концерту До Дня Перемоги охочих частували солдатською кашею, яку організувала сільська рада під керівництвом сільського голови  Чорноморченко А.М., а приготувала Симириченко Т.П. Дітей пригощали ситром, а дорослим наливали бойові сто грам.

.


  8 травня 2017 року в селі Новомиколаївка відбувся мітинг - реквієм, присвячений  Дню пам’яті та примирення «Пам’ятаємо! Перемагаємо!»   Мітинг присвячений Дню пам’яті та примирення оголосила відкритим ведуча Сєркова Н.М. Урочистості продовжували учасники художньої самодіяльності Шевчук В. Карпенко В. Бондарь В. Після гімну України за загиблими солдатами вшанували пам'ять хвилиною мовчання. Звучали пісні «Червоні маки», та «Мальви» у виконанні солістки гурту «Перлина» Коваленко Марина. Учні запалили свічки, як вічний вогонь пам’яті народу, та поклали вінки і квіти біля монументу слави та загиблим односельцям.

.


АКЦІЯ «ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ»

З метою забезпечення чистоти  та порядку в населених пунктах Новомиколаївської сільської ради, підвищення рівня їх благоустрою, належної підготовки до Великодніх і травневих свят.

Розпочато громадська  щорічна акція «За чисте довкілля». Працівники сільської ради та культури 21 та 23 березня 2017 року провели дні благоустрою  на території Новомиколаївської сільської ради, з залученням громадськості до санітарного очищення території, влаштування квітників, видалення сухих та аварійних дерев та кущів, побілку  стовбурів дерев та бордюрів.

Худ. керівник                             Черепащук Л.О.


Тематичний урок на тему "Жінка Берегиня українського роду", та по закінченню читали твори Шевченка Т.Г. в НВК 7 та 8 класі., під керівництвом художнього керівника Черепащук Л.О. та сільським бібліотекарем Іващенко Г.В.

 


Про погодження проекту рішення виконавчого комітету для обговорення «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання» 

Про внесення змін до рішення ІХ сесії сільської ради VIІ скликання від  14.07.2016 р. № 64 „Про встановлення місцевих податків і зборів на 2017 рік”

 


«Ми повинні пам`ятати»

25 листопада 2016 року художнім керівником Л.О.Черепащук по сумісництву з організатором В.Д. Чорноморченко з метою гідного вшанування пам’яті жертв вчиненого комуністичним тоталітарним режимом геноциду Українського народу – Голодомору 1932 – 1933 років на території Новомиколаївської сільської ради в КЗ «Навчально - виховному комплексі «ЗОШ І -ІІ ступенів – дитячий садок» проведено захід до Дня пам’яті жертв голодомору «Ми повинні пам’ятати».

Учасники заходу провели виховну годину та мітинг реквієм з метою вшанування світлої пам’яті безвинно замучених голодом людей, поглиблення знань про роки Голодомору в Україні та його наслідки для українського народу, поваги до історичного минулого, виховання патріотизму та зацікавленості до вивчення історичного минулого України.

Під час заходу вчитель Л.П. Сєркова розповіла спогади своїх батьків, які пережили ці страшні роки. Разом із загальнонаціональною хвилиною мовчання відбулася традиційна громадська акція “Запали свічку пам’яті” на знак вшанування та пам’яті про втрачені людські життя. Цей вогник символізував скорботу і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

 

Новомиколаївський СБК.


«Свято  мужності  і  відваги»

    13 жовтня в приміщенні  Новомиколаївської сільської  ради відбувся захід  до Дня захисника  України  «Свято  мужності  і  відваги» під  керівництвом художнього  керівника Новомиколаївського  СБК  Черепащук Л.О.

  В програмі заходу були: вірші про « Мир», «Люблю Україну», «Рідну землю», у виконанні Бондар В., Симириченко І., Коваленко М. та лунали  пісні «Ми за Мир», «Ми за Україну» у виконанні  Коваленко М.

    Сільський голова Новомиколаївської сільської ради  Чорноморченко А.М. привітав та вручив подарункові  набори учасникам бойових дій  Костюку Володимиру, Шевчуку Валентину, Косику Олександру, Дудніку Сергію.

     Захід завершився покладанням квітів до пам’ятників загиблим воїнам.
    Учасники АТО були запрошені до сільської ради на святковий стіл. Захід пройшов на високому організаційному та емоційному рівні.

                                    Новомиколаївський СБК    

 


1 жовтня 2016 року на території Новомиколаївської сільської ради  відбувся захід до Міжнародного дня громадян похилого віку та Дня ветерана «Летять літа, як білі журавлі», що засвідчує глибоку повагу і цивілізоване ставлення українського суспільства до найкращих представників громади, які закладали матеріальну базу незалежної держави.

  Тому з нагоди свята та у знак поваги до людей поважного віку сільський голова Анатолій Чорноморченко вручив продуктові набори людям вісімдесяти та старше років, які проживають на території Новомиколаївської сільської ради. Всього було вручено 20 таких наборів.

      Турбота про людей похилого віку – справа всього суспільства, адже тепло людських сердець, моральна й матеріальна підтримка особливо відчуваються в поважному віці. Старші люди пронесли крізь своє життя нетлінні та невмирущі людські цінності, вірність рідної землі, зберегли для нащадків найкращі національні традиції, навчили нас долати труднощі та бути достойними своєї держави.

 Виконком Новомиколаївської сільської ради


Про встановлення місцевих податків і зборів на 2017 рік

 


 Новомиколаївський СБК :заходи приурочинні до святкування 25-річчя незалежності України та до Дня Державного Прапора України. Святкові заходи входили:"Прапор наш Вкраїни стяг шовковий". Конкурс дитячих малюнків"Ми діти твої Україно!" Музично-Інформаційна виставка "Новомиколаївка за роки Незалежності" По завершенню заходу всіх присутніх пригощали Короваєм з нового урожаю!!!


08.05.2016р.ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ та ПРИМИРЕННЯ

                    Мітинг – реквієм’’Хвилина мовчання’’.

                    Свічкова хода пам’яті.

                    Спільна панахида за жертвами Другої світової

                    війни та молитва за мир та злагоду в Україні.


9 травня 2016 року  під  керівництвом художнього керівника Черепащук Л.О. та організатором  НВК Кобернюк Ж.Г., та Румянцева Т.О. в селі Новомиколаївка  біля  пам’ятників  загиблих  воїнів відбулася святкова  програма «Будь  славен, День святої Перемоги ,та  частування солдатською» кашею». Голова  сільської ради Чорноморченко А.М.  привітав усіх присутніх  на святі! Лунали  пісні, вірші про Перемогу, також танці, та флешмоб.


Декларація секретаря за 2015 рік

декларація голови сілищної  ради


Життя  прожить - не поле перейти

Жіноча  доля… Скільки  їй присвячено поетами віршів, описана вона в романах, знято про неї кінофільмів. Подивишся, в одних доля – рідніша матінки, вона наповнює їх  любов’ю, благополуччям, затишком, а в інших – гірша польового полину. Існує повір’я : Господь дає людині стільки випробувань, скільки вона зможе витримати. Чим сильніший дух, чим глибша  віра, тому Творець дає і більші  іспити. Як знать, як знать … В Новомиколаївці всі знають Правосудько Марію Єфремівну, старше покоління пам’ятає її – чепурною, тендітною, з блакитними, бездонними очима. Першого березня їй виповнилося 90 років, а значить, як ви розумієте на її долю прийшлися і голод 1932-1933, 1947 роках і війна з розрухою, полоном, виснажливою працею. Та все по-порядку: сім`я була великою, для подружжя Чорнобай Єфрема та Олександри це був другий шлюб, в кожного з них були свої діти, які об’єдналися у велику сім`ю. І хоча подружжю було більше 40 років, народилася в них донечка – Марійка, в 1926 році. В 1934 році в селі почалася колективізація, кожен хто мав худобу, збрую, плуги, молотарки повинні віддати в тільки створеній колгосп. На той час сім`я Чорнобай втратила годувальника і Олександра Василівна з Марійкою жили в сина Степана та його сім’єю. В господарстві тримали коня, якого виростили з лошати, дуже жалко було його заводити в колгоспну стайню, але нічого не вдієш, за непокору відправляли цілими сім’ями до Сибіру. Та невістка не змогла жити з тим, що відвели коня. І однієї ночі, пересиливши страх, викрала його і привела додому. Тієї ж ночі родина погрузила які були пожитки. І всі поїхали в місто Кривий Ріг.

В роки війни знову матері та дочці, довелося вернутися назад до села. Рідної домівки не було, їх прихистила хрещена мати – Яницька Пантелея.  В селі «нові господарі» встановили свої закони. Наділяли всім працездатним  гектари землі в обробіток. В кого були коси, серпи – ті косили, в кого не було – рвали руками. В’язали в снопи, складали в копиці. Великими граблями збирали все збіжжя до останнього колоска. Молодь змушували рити окопи, в один із таких днів в 1943 році, розділили старших п'ятнадцять підлітків та погнали на Великоолександрівку. Марія  Єфремівна згадує: «Нас  прогрузили  в  вагони, в яких  перевозили  скотину  і  повезли  до  Німеччини. Біля  Старосільського  мосту  стояли  батьки тих  дітей, що  вивозили  на  чужину. Вони  стояли  і кричали  нам, але  ми  нічого  не  чули, бо  свій  крик  заглушав  все. В дорозі  ніхто нас не годував, і  навіть  водички  не  давали. В кого були, які  сухарики, на тому  і  трималися. Я, і зі мною  ще  вісім  односельців  потрапили  в  місто  Обергаузен,  на  будівництво. Праця  була  тяжкою, не підсильною  розбирали  завали, розвантажували  баржі. Годували  дуже  погано: на сніданок  грамів  до двісті  чорного хліба  і  кавовий  напій. В обід  баланда, в якій де-не-де  плавала  бруква. В вечорі  давали    баланду, якщо залишалася  від  обіду. Із Обергаузена,  Марійку  разом з другими  підлітками,  перевили  в інше  місце, де  об’єднали. В цій  групі  був  за віком  старший  від  інших  Василь Кононенко, якому припала до душі молода дівчина з блакитними очима. Він підгодовував її чим міг – то картоплину принесе, то сухарика дасть. Освідчився їй в коханні, пропонував після визволення поїхати на Харківщину, де проживали його батьки і одружитися. Та чи було це кохання взаємним?..

В 1945 році після американських артилерійських обстрілів табір був звільнений військами союзників, а саме американцями від фашистів, а ув’язнені переведені в Берлін до радянських військ, потім їх формували по областях і відправляли додому.

Рідне село після окупації було частково зруйноване, а так як чоловіків багато не повернулося з фронту, потрібно було важку роботу виконувати дітям та жінкам. Працювали прицепщиками на тракторах, в посівну страду - на сівалках. І знову чорним крилом накрив село - голод 1947 року, але хто працював в колгоспі варили обіди – затірку або галушки.

Здається цій жінці на віку була написана тільки праця, праця, праця.

Від Херсона до Дніпропетровська прокладали насипну дорогу, і туди також направили її, ось як згадує Марія Єфремівна: « Наша ділянка була біля села Понятівка, оставимо одну кухарку варити обід, а самі на дорогу. Автомашина привезе щебінь вигрузить, а ми лопатами та носилками розносили, розрівнювали, закладали дорогу. Руки покрилися кров’яними водянками, боліли, ноги боліли, крутили. Так працювали доки не закінчили свій участок»

Здається доля усміхнулася їй, коли вона зустріла молодого, худорлявого, працьовитого парубка – Івана. Після весілля, як заведено, молода пішла жити до Іванової господи. Жили дружньо, обоє працювали в колгоспі, вдома тримали господарство – корову, поросят, гусей. В 1953 році поховала матір. На 47 році життя Марію Єфремівну знову спіткало горе. Чоловік попросив допомогти поратися з колгоспними бичками, поїхали підводою на ниву по буряки. Коні були норовливі, понесли, жінка не втрималася, впала на ріллю, отримала травму спини. Три  місяці лежала на витяжці в районній лікарні, а потім іще один рік реабілітації.

- Марія Єфремівна - запитую я, - Пам’ятаю Івана Дмитровича, що він був матюкливий, не ображав вас? Очі в неї засвітилися, на губах заграла усмішка

- Да був такий гріх в нього, але це було не від злоби. Люди привикли до того і говорили, що  це для зв’язку слів.   Ваня ніколи не ображав мене, не кричав, не докоряв не разу. – Бо кохав, та й я його.

В перший день весни до хати ветерана – ювіляра Правосудько Марії Єфремівни завітали актив сільської ради на чолі з сільським головою Чорноморченко Анатолієм Миколайовичем, знайомі та сусіди. Сільський голова подякував Марії Єфремівні за внесок в розбудову нашої держави, подарував їй подарунок, і побажав в першу чергу – миру, крепкого здоров’я. Радіти кожному новому дню, та хай у ваше віконце світить лагідне сонце і Бог подарує іще багато років життя.

Г.Іващенко, сільський бібліотекар


Р І Ш Е Н Н Я V сесії сільської ради VІI скликання

Розглянувши лист Новокаховської об’єднаної державної податкової інспекції від 01.02.2016 р. № 374/7/21-02-09-17-040, відповідно до Закону України від 24.12.2015 р. № 909 „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році”, керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської ради 

ВИРІШИЛА: 

1. Внести зміни до додатку 3 рішення LІ сесії сільської ради VІ скликання від 13.07.2015 року №397 «Про встановлення місцевих податків і зборів на 2016 рік», а саме:

 • пункт 4.1 „Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки” викласти в наступній редакції:

4.1. База оподаткування об’єкта/об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку, зменшується:

а) для квартири/квартир незалежно від їх кількості - на 60 кв. метрів;

б) для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - на 120 кв. метрів; 

в) для різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток) - на 180 кв. метрів.

г) для господарських (присадибних) будівель незалежно від їх кількості - на 200 кв. метрів; 

д) для приміщення релігійних організацій ( церква) - на 200 кв. метрів. Таке зменшення надається один раз за кожний базовий податковий (звітний) період (рік).

 • пункт 4.2 „Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки” виключити; 
 • Перший абзац пункту 5.1 „Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки” викласти в наступній редакції: 

5.1. Ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської ради в залежності від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 квадратний метр бази оподаткування:.

 1. Оприлюднити рішення на офіційному сайті Високопільської районної ради
 2. Направити дане рішення в Високопільське відділення Новокаховської ОДПІ.
 3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію сільської ради з питань планування бюджету, фінансів та економічної реформи в народногосподарському комплексі.

Сільський голова А.М. Чорноморченко

завантажити документ

 


РІШЕННЯ

Розглянувши заяву заступника директора ОФГ «Фенікс» З.М.Тимофєєва та матеріали подані ОФГ «Фенікс», з метою приведення тарифів водопостачання до економічно обґрунтованого рівня, керуючись постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 532 «Порядок формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)», пунктом 2 статті 28 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні”, виконком сільської ради ВИРІШИВ:

1. Встановити з березня 2016 року тарифи на послуги з централізованого водопостачання, що надаються ОФГ «Фенікс за 1 м. куб.: - для населення – 7,75 грн., - бюджетних установ – 9,30 грн.

2. У разі надання послуг не в повному обсязі, відхилення їх кількісних та/або якісних показників від затверджених нормативів (норм), перерахунки вартості послуг з централізованого водопостачання здійснюється згідно з Правилами надання послуг з централізованого водопостачання.

3. У разі зміни ставок, податків і зборів (обов’язкових платежів), мінімального рівня заробітної плати, ставок орендної плати, інших обов’язкових платежів і зборів, цін і тарифів на матеріальні та паливно-енергетичні ресурси за поданням ОФГ «Фенікс» розрахунків скоригованих тарифів на послуги централізованого водопостачання виконавчим комітетом Новомиколаївської сільської ради запроваджується механізм коригування тарифів, згідно з нормами чинного законодавства.

4. Рішення оприлюднити на офіційному сайті Високопільської районної ради (електрона адреса: visokopilsk - rada.ks.ua.) та інформаційній дошці сільської ради.

5. Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконкому від 28 листопада 2014 року № 74 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання, що надаються ОФГ « Фенікс».

6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на сільського голову Чорноморченко А.М.

Сільський голова А.М.Чорноморченко

Завантажити документ


Новомиколаївська сільська рада

На виконання Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про житлово – комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 532 «Порядок формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)» Новомиколаївська сільська рада повідомляє про публічне оприлюднення (обговорення) проекту регуляторного акта – проекту рішення виконкому сільської ради від 27.01.2016 року № 3 «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання, що надаються ОФГ « Фенікс»» та аналізу його регуляторного впливу.

Метою даного проекту є стабільне забезпечення споживачів села життєво необхідними послугами з водопостачання та упорядкування тарифів на ці послуги.

Даний проект регуляторного акту з відповідним аналізом регуляторного впливу до нього розміщений на інформаційній дошці сільської ради та офіційному сайті Високопільської районної ради ( електронна адреса : visokopilsk-rada.ks.ua.)  з метою обговорення.

Зауваження та пропозиції щодо даного проекту у письмовій формі просимо надсилати впродовж одного місяця з дня оприлюднення за поштовою адресою: 74043 Херсонська область, Високопільський район, с. Новомиколаївка, вул. Центральна, 34  або звертатися за телефонами: 39 – 5– 42, 39 – 5– 31.

Громадські слухання відбудуться 26 лютого 2016 року о 10.00 в приміщенні Новомиколаївської сільської ради .

Новомиколаївський сільський голова Чорноморченко А.М.             


Аналіз регуляторного впливу


Про погодження проекту рішення виконавчого комітету для обговорення «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання, що надаються ОФГ « Фенікс»»


Тисячолітня   пам'ять   Соборності.

«Соборна. Вільна. Неподільна! Моя Україна»

22 січня – День  Соборності  українських  земель. Соборність і  свобода – невід’ємні  цінності, які  ще  з  часів  Київської  Русі  складали  основу  української  національної  ідеї. Була  на  те, напевно, воля Божа, що  сьогодні  в  наших  руках – доля  цієї  мрії, вибореної завдяки  зусиллям  усіх  поколінь  українців. І  саме від  нас  великою  мірою  залежить, яку  висоту  підкорить  Україна  у 21 столітті,  наскільки  міцну  віру в  своє  право  бути  на  цій  землі, і  те, що  ми  передамо  нащадкам.                                                                                         Слово  взяв  сільський  голова  А.М. Чорноморченко, в  своїй  промові  він  привітав  всіх  присутніх  зі  святом  Соборності. День  Соборності – це нагадування  про  те, що  сила  нашої  держави – в єдності  українських  земель. 

Також  сільський  голова  запропонував  з хилити  голови  і  хвилиною  мовчання  пом’янути  перші  жертви – які  були  підступно  вбиті  на  Майдані  Незалежності  в  Революцію  гідності  в  2014 році. Також в  цей  день  22 січня 2015 році  пав  Донецький  аеропорт, який  забрав  150  українських  бійців – кіборгів.                                                                          

Коли  ми  всі  разом, тоді  процвітає  держава, тому  нам  потрібно  докласти  всіх  зусиль, щоб  Україна  була  єдиною,  великою, не діленою, розвиненою, суверенною  державою.

Захід  проведено  працівниками  культури  Новомиколаївського СБК.Про  перейменування села та вулиць  на території Новомиколаївської сільської ради


Кожній людині від народження видається чималий аванс, усім практично одинаковий: рухатись, думати, жити! І коли однієї нещасливої миті вона переходить до категорії « з особливими потребами», кожному з нас потрібно привернуть увагу до людей з обмеженими фізичними можливостями. Так Новомиколаївською сільською радою з метою забезпечення сприятливих умов для життя інвалідів затверджено сільську  програму соціального захисту людей похилого віку та  інвалідів, підтримки сім’ї, утвердження гендерної рівності і протидії торгівлі людьми  на 2015-2019 роки.

3 грудня в Міжнародний день інвалідів кожного інваліда, який проживає на території Новомиколаївської  сільської ради з привітаннями і побажаннями відвідав сільський голова Чорноморченко А.М. та вручив продуктові набори. Кожен господар чекає на нього щоб задати самі наболівші запитання і скрізь майже однакові: « Коли скінчиться війна?», « Коли запалає голубий вогник ( газ) і у нас?, « Що буде з селом після децентралізації? Чи не постигне його участь, як і тих сіл, шо зникли з карти країни?», « А що нового на селі?». Всім найде потрібне слово, пораду, побажає добра, миру, благополуччя.

Також передбачена можливість безперешкодного доступу інвалідів до адмінбудинку сільської ради та магазину ПП Моргун О.О, які облаштовані пандусом.

Інвалідність, не вирок! Нехай кожен день Вашого життя дарує світло і радість, мирне небо і життєвих перемог!

Г. В. Іващенко, бібліотекар


28 листопада Україна поминає жертв голодомору та політичних репресій. Ми Українці, ми – патріоти, ми маємо гучно сказати про геноцид українського народу, донести сувору правду про Голодомор до кожного жителя України, до всього цивілізованого світу. І на цьому складному шляху ніяк не обійтися нам без того, щоб не повернути з небуття і не надати слова тим, хто загинув і хто дивом вижив у безкровній війні Голодомору, не вслухатись в їх знесилений голодом шепіт. Це потрібно і мертвим, а понад усе живим, щоб ця трагедія більше ніколи не повторилася.

Пам'ять нам нагадує: Не допустіть! Не повторіть! Не забудьте!

Бібліотекарем Новомиколаївської сільської бібліотеки – філії Іващенко Г.В. та вчителями  комунального закладу «Новомиколаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» Румянцевою Т.О., Чорноморець О.В. проведено урок реквієм: «Ми звинувачуємо український голодомор, як знищення нації» з учнями 4 – 6  класів. На знак всезагальної жалоби запалили свічки, хвилиною мовчання віддали дань пам’яті безневинно замордованих голодом. За українським звичаєм пом’янули їх солодощами.

На жаль встановити імена всіх жертв, на даний час, немає можливості та все ж таки 11 імен загиблих вдалося встановити зі спогадів очевидців Голодомору, або їх нащадків. Урок – реквієм, як пам’ятник нашим землякам, яких утяв укіс Голодомору є вироком тому злочинному режиму, на чолі зі злочинцями – Сосі Джугашвілі - Сталін, «Головнокомандувачем голодом» П.П. Посташева, та інших катів українського народу, які холоднокровно спланували та здійснили цей злочин.

Згадали і громадян, які значаться в книзі «Реабілітовані історією», репресованих нашого села, це:

Биков Григорій Ларіонович, народився в 1890 році, заарештований 29.12.1932 року. Звинувачення – антирадянська агітація ( був розкуркулений)  та засуджений до 5 років концтаборів. Реабілітований 26.06.1989 року.

Семененко Микола Іванович, народився у 1899 році, заарештований 26.09.1946 року. Звинувачення – пособництво окупантам, засуджений до 5 років ВТТ, з конфіскацією майна. Реабілітований 30.09.1992 року.

Чайковський Олексій Петрович, народився у 1912 році, заарештований 11.07.1947 року за участь у ОУН, засуджений 06.09.1947 року до 10 років ВТТ та з конфіскацією майна, рішенням прокурора Херсонської області. Реабілітований 16.02.1993 року.

Г. В. Іващенко, бібліотекар


До Дня української мови Новомиколаївською бібліотекою – філією проведено відкритий урок: « Наша мова солов’їна» з учнями  6, 7  класів комунального закладу «Новомиколаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок»  на чолі з учителем  Чорноморець О.В.

На заході зазначалося, що мова – душа кожної національності, її святиня, її національний скарб. У мові наша стара й нова культура, ознака нашого національного визнання. Мова – це не тільки простий символ розуміння, вона відтворюється в певній культурі, в певній традиції. І поки живе мова – житиме народ, як національність.

Г. В. Іващенко, бібліотекар


Традиції козацького лицарства

Відповідно до Указу Президента України від 23 серпня 2015 року  №497/2015 “Про відзначення у 2015 році Дня захисника України”,  з метою вшанування бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій, належного відзначення Дня захисника України 13 жовтня 2015 року бібліотекарем Новомиколаївської сільської бібліотеки – філії Іващенко Г.В. та учителем  комунального закладу «Новомиколаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» Румянцевою Т.О. проведено урок історії та мужності: «Традиції козацького лицарства» з учнями 5 - го класу. На якому розглянули історію заснування свята, про соціальне явище – козацтво. Козацтво було аристократією національного духу, високоморальною елітою своєї нації. Запорізький козак і воїн, запорізький козак і « лицар» - ці поняття ніколи не відділялися один від одного : козаки – це символ мужності, честі, людської національної гідності.

У ХХІ столітті козацькі традиції  наслідують сучасні Збройні сили України – формування ідей вірності українського народу, посилення ідеологічної складової патріотичного виховання та підтримки морального духу і виховання у військовослужбовців почуття особистої відповідальності за захист Вітчизни оскільки українці – нащадки воїнів – русичів, козаків, січових стрільців і вояків УПА.

Г. В. Іващенко, бібліотекар


Звіт про захід до Дня захисника України.

Захід проводився в приміщенні Новомиколаївського НВК. Були присутні 30 чол. В програмі заходу були: 2 флешмоба, вірші, пісня. Поздоровлення воїнам від Новомиколаївського сільського голови Іващенко О.В. та директора Новомиколаївського НВК Чорноморченко В.Д.
Були вручені подарунки воїнам Костюку Володимиру, Шевчуку Олександру, Косику Олександру.

Захід завершився покладанням квітів до пам"ятників загиблим воїнам.
Учасники АТО були запрошені до сільської ради на святковий стіл. Захід пройшов на високому організаційному та ємоційному рівні.

 

Художній керівник
Новомиколаївського СБК Черепащук Лілія Олександрівна

Вчитель-організатор
Новомиколаївського НВК Вікіцька Наталя Григорівна


30.09. 2015 року в всеукраїнський день бібліотек, бібліотекарем Новомиколаївської бібліотеки Іващенко Г.В. проведено бібліотечний урок: « Цей дивосвіт – бібліотека» в дитячому садку КЗ « Новомиколаївський навчально-виховний заклад «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок» та вихователем Черепащук Н.А. на якому розповіла, що бібліотека – це величезний книжковий храм. Читаючи книги ми занурюємося в незнайомі світи, стаємо свідками історичних подій, здійснюємо подорожі в далекі країни. Потім проведено образотворчий конкурс: « Світ України очима дітей».

Г. В. Іващенко, бібліотекар


Декларацiя голови


Декларацiя секретаря


Я - громадянин України

25 лютого 2015 року в Новомиколаївській сільській бібліотеці відбувся урок права з учнями 5-6 класів КЗ « НВК Новомиколаївська  ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок».

Метою заходу було ознайомлення з питаннями правової освіти. Ми, постійно, в центрі, зустрічаємося з правовими обставинами, та багато з нас навіть не підозрюють, що наші дії мають правову оцінку. Щоб уміло і правильно користуватися правами і добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи права і законні інтереси інших, потрібно знати закони.

Україна була, є і буде правовою державою. Основним законом України є Конституція. Михайло Грушевський наголошував : «Добре робити історію важніше, ніж гарно писати її. Добра Конституція вартіша, від геніальної поеми…»

Права, якими ми володіємо, визначені в Конституції України, яка була прийнята 28 червня 1996 року. Цікаво, що перша європейська конституція в сучасному розумінні була складена саме українцями. Це «Пакети й Конституція законів і вольностей Війська Запорізького». Її прийняли  5 квітня 1710 року при обрані гетьманом України Пилипа Орлика.

На моє запитання «Чи знають діти свої права, вони жваво, один за одним почали перераховувати:

«Право на життя»
«Право на ім’я»
«Право вільно виражати свою думку»
« Право на освіту»
« Право на відпочинок».
«Ніхто не має право наказувати дитину» та інші. Слухаючи їх відповіді мене охоплювало відчуття гордості за наших дітей, адже сьогоднішні діти – це дорослі ХХІ століття. І їх вік дозволяє зазирнути у нове тисячоліття і самореалізуватися у майбутньому.

Цілком зрозуміло, що це не так просто, особливо в таких буремний час, коли разом з ними, росте і розвивається наша молода і водночас стародавня Українська держава. Тому потрібно знати не тільки права, а й обов’язки. Школярі показали високий рівень обізнаності стосовно обов’язків громадянина.

 • «Захищати вітчизну»,
 • «Шанувати державні символи»,
 • «Охороняти культурну спадщину»,
 • «Піклуватися про батьків», та інші.

У другій частині уроку серед дітей проведено гру – імітацію : «Сонце дитинства». В якому команди обігравали життєві ситуації.

Рідна Україна – за столом родина,
Яром – долиною стелиться туман
Батькова розмова – тиха, вечорова,
Мамина молитва – вічний талісман.

Бібліотекар Іващенко Г.В.


10 березня 1944 року наше село Новомиколаївка було визволено від німецько – фашиської навали. Настала тиша, прийшов мир на нашу землю такий довгоочікуваний, вистражданий, оплачений найвищою ціною людського життя.

Учні 6 - 7 класів комунального закладу «Новомиколаївський НВК «ЗОШ І-ІІ ступенів – дитячий садок» з учителем Чорноморець О.В. в сільській бібліотеці провели урок історії « Їх славні імена у літописах селища», присвячену 71- річниці визволення рідного села.

На знак вдячності та пам’яті  від прийдешніх поколінь до  пам’ятників загиблим воїнам діти принесли запалені свічки.

Схиливши голови і тихо постоявши з почуттям вдячності тим, хто захищав свій дім, свій народ, свою землю.

Нехай нас надихає приклад солдат Великої Вітчизняної війни – відстоювати свою Батьківщину – Україну! Продовжимо і примножимо святі і славні їх діла.

Г. В. Іващенко, бібліотекар


П О Л О Ж Е Н Н Я про єдиний податок (ст.  291 – 295 ПКУ)

П О Л О Ж Е Н Н Я про акцизний податок з роздрібної реалізації підакцизних товарів (ст. 212 – 222 ПКУ)

П О Л О Ж Е Н Н Я про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (ст. 266 ПКУ)

П О Л О Ж Е Н Н Я про транспортний податок (ст. 267 ПКУ)

П О Л О Ж Е Н Н Я про земельний податок (ст. 269 – 287 ПКУ)

П О Л О Ж Е Н Н Я про орендну плату за земельну ділянку (ст. 288 – 289 ПКУ)


Інформація
Новомиколаївська сільська бібліотека.
«Творча душа Херсонщини».

Вежі та вітрила. Два одвічні символи Херсонщини, благословенного краю, де степ переходить у Чорне та Азовське моря – у неозорі степи, а минуле – у майбутнє. І над усім цим – таємничо-уроча поезія небес. Сповідуючи кращі традиції своїх попередників – Д. Марковича, М. Чернявського, І. Дніпровського, М. Куліша, письменники сучасності творять літературну ауру краю. Захоплюючу подорож у херсонський поетичний світ створили для нас такі поети – В. Шураківський, М. Власенко,  А. Бойченко, А. Полуфакін та інші.

Високопільська  земля виховала своїх майстрів слова, серед них Віктор Кузьменко, Вікторія Нетягя, Ірина Дармоступ.

Цей бібліотечний урок було проведено 30 січня 2015 року в приміщенні сільської бібліотеки з учнями 7 класу Новомиколаївского НВК  в присутності вчителя Чорноморець О.В.

Завідуюча сільською бібліотекою Іващенко О.В.


Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання, що надаються ОФГ « Фенікс»


Футбол-моє життя!

Футбол  дуже відомий у всьому світі,в ньому грають не тільки справжні чоловіки,в футбол грають всі. Одним це видовище,приносить насолоду від перемоги,адреналін з кожним забитим голом,іншім біль за пропущений м’яч і навіть призводить до крапель валеріани.

Видатний французький письменник Антуан де Сент –Екзюпері стверджував, що «всі ми родом з дитинства». Дорослі досягнення ґрунтуються на дитячих мріях.

Відновити переможну команду в рідному селі,була завітна мрія,на той час,ще досить молодого хлопця – Моргуна Миколу. Це покликання не є дивним,адже батько Моргун Микола Іванович в 70-х роках був завзятим гравцем Новомиколаївської футбольної команди «Дружба».

Як відомо,в наші дні спорт без спонсорської допомоги існувати не може. І тому Микола Миколайович Моргун взяв на себе відповідальність за команду: придбав спортивну форму,інвентар,забезпечує виїзд команди на матчі. На території села в 1999 році було упорядковане футбольне поле і відбулася перша гра команди. Перші ігри показали, що всі гравці налаштовані по – бойовому і слабким не місце в команді. Ось як Микола Миколайович розповідає про свою команду: «Я прагнув створити таку команду щоб в ній не було любимчиків,щоб в команді кожен відчував себе людиною. Завжди приховував свої симпатії і антипатії. Розповідав,доводив,переконував. Всяке було:і дружба лопалася по швах,і без сварок не обходилося. Та коли хлопці виходили на поле все відходило на другий план. Всі працювали на результат,на команду,на перемогу».

Про своїх гравців Микола Миколайович може розповідати годинами: «Іващенко А.- геній паса,в нього гострий ігровий розум він діє рішуче і технічно. Косик О.- чудово подає м’яч з флангів,ідеально обіграє м’яч один на один з суперником. Шевчук В.-дуже вправний і  різносторонній в грі з м’ячем. Пірогов В.- не тільки захисник,а й автор забитих фантастичних голів,завжди стабільний, радує глядачів сильними ударами.

Не обійшлося в нашій команді і без курйозів :один гравець не будемо називати його прізвище за одну гру примудрився «заліпити» два «чудових» авто гола в свої ворота». А якщо говорити про всіх гравців команди – то це люди з палким бажанням перемагати в яких є віра,не аби яка майстерність в чому вони нас переконували. Команда кожну футбольну лігу закривала призовими місцями,гравці нагороджувалися медалями,похвальними грамотами. В цьому році вийшли в фінал обласного кубка газети «Новий день» і хай наша команда не взяла цей п’єдестал,та не можна розслаблятися не на мить. Необхідно ретельно зібратися, «підняти голови» і поповнити трофеєм команду.

«Футбол - чудовий спосіб подарувати людям радість,-  говорить Моргун  М. М. -футбол-це моє життя. І я щасливий від нього».

А ще хочеться додати,що Микола Миколайович, ввічливий,чуйний,хороший сім’янин,люблячий батько, до речі, багатодітний -  має двох донечок-красунь і синочка.

У Всесвітній день футболу Новомиколаївська сільська рада вітає зі святом Моргун Миколу Миколайовича і футбольну команду «Дружба».4

 

І бажаємо, щоб кар’єра піднімалася горою,

Щоб спорт вам дарував лише натхнення.

Щоб невдачі обходили вас стороною,

І ніколи не залишало везіння.

Іващенко  Г.В. с  Новомиколаївка.


Аналіз регуляторного впливу


Про погодження проекту рішення виконавчого комітету для обговорення «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання, що надаються ОФГ « Фенікс»»


Аналіз регуляторного впливу


Про погодження проекту рішення виконавчого комітету для обговорення «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання, що надаються ОФГ « Фенікс»»


На виконання Законів України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», «Про житлово – комунальні послуги», «Про ціни і ціноутворення», відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 532 «Порядок формування тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем)» Новомиколаївська сільська рада повідомляє про публічне оприлюднення (обговорення) проекту регуляторного акта – проекту рішення виконкому сільської ради «Про встановлення тарифів на послуги з централізованого водопостачання, що надаються ОФГ « Фенікс»» та аналізу його регуляторного впливу.

Метою даного проекту є стабільне забезпечення споживачів села життєво необхідними послугами з водопостачання та упорядкування тарифів на ці послуги.

Даний проект регуляторного акту з відповідним аналізом регуляторного впливу до нього розміщений на інформаційній дошці сільської ради та офіційному сайті районної ради ( електронна адреса : visokopilsk-rada.ks.ua.)  з метою обговорення.

Зауваження та пропозиції щодо даного проекту у письмовій формі просимо надсилати впродовж одного місяця з дня оприлюднення за поштовою адресою: 74030 Херсонська область, Високопільський район, с. Новомиколаївка, вул. Леніна, 34  або звертатися за телефонами: 39 – 5– 42, 39 – 5– 31.

Громадські слухання відбудуться 28 листопада 2014 року о 10.00 в приміщенні Новомиколаївської сільської ради .

Новомиколаївський сільський голова Іващенко О.В.


30 вересня 2014 року бібліотекарем Іващенко Г.В.  та художнім керівником Думан А.В. до Всеукраїнського дня бібліотек було проведено бібліотечний урок з вихованцями старшої групи дитячого садка « Сонечко»

Галина Василівна ознайомила дітей з місцем знаходження бібліотеки, правилами користування книгами та новинками дитячих кольорових книг.

Бібліотекарем Іващенко Г.В. та художнім керівником Думан А.В.  були зачитані казки: «Золота гора», « Язиката Хвеська», « Соломяний бичок». Діти захоплено слухали казочки та на перебій задавали питання. Захід  дітлахам дитячого садка дуже сподобався.


Декларація: Серкова Н. М.


Декларація: Іващенко О. В.


 

На тему дня в Новомиколаївській бібліотеці – філії 20.03.2014 року оформлена книжкова виставка «Навіки єдина моя Україна».

11.03.2014 року в приміщенні Новомиколаївської бібліотеки о 12.00 год художнім керівником Думан А.В. з учнями Новомиколаївського НВК був проведений тематичний вечір на тему «2014 рік - рік Тараса Шевченка». Завідуючою бібліотекою – філією Іващенко Г.В. організовано книжково - літературну виставку, перегляд літератури, читання віршів. Були зроблені Думан А.В. макет Шевченківської хати із соломи та улюбленого дерева вишні та калини з бісера. Учні були задоволенні побаченим та почутим.

Художній керівник       Думан А.В.


Про погодження проекту рішення для обговорення «Про правила утримання домашніх тварин на території Новомиколаївської сільської ради»


Свято Маланки і Василя в Новомиколаївці.

День 13 січня видався зранку сонячним. І хоча опівдні хмари застережливо заступили сонце, здавалось, ось – ось піде сніг, дітей Новомиколаївського НВК це не злякало.

Адже зазделегіть вони готувалися цього дня відзначати свято Маланки і Василя.

Готувались ретельно: вчили слова щедрівок, промовок, закликів, готували костюми.

Всі бажаючі розбилися на дві групи, вибрали якими вулицями будуть водити Маланку і Василя.

Жителі села радушно зустрічали діток, слухали їх співи, побажання та виносили, як і в давнину, подарунки та ласощі дітлахам.

Довго лунали селом дзвінкі дитячі голоси.

Допомогали в підготовці свята та на самому святі вчителі школи Кобернюк Ж.Г., Кобернюк О.А., Вікіцька Н.Г., Румянцева Т.О., Шолопа О.В.

А коли я запитала у школярів, що вони хочуть  придбати на зібрані кошти, вони наперебій говорили, що хочуть купити на школу хороший фотоаппарат. Адже скільки цікавих свят, заходів проводиться в школі і всім хочеться бути в кадрі, щоб залишитись в історії школи, та й мати свої світлини з шкільного життя.

Вечір прийшов якось, здається, зовсім раптово. Надворі нарешті пішов сніжок. Веселі з хорошим настроєм, подарунками та ласощами поверталися дітлахи додому. А вже скільки цікавих та захоплюючих оповідей пролунало в цей чарівний вечір в теплих домівках – вражень дітей від свята.

 

Вчитель Новомиколаївського НВК
Сєркова Л.П.


Золота пора душі

Літо збігло, як день,і з не злежаного туману вийшов синьоокий золоточубий жовтень. Він причепив до свого бриля червоний кетяг калини й нитку бабиного літа, заглянувши до Новомиколаївки, завзято вдаривши у дзвін та й пішов поміж будинками, садами в степ. Людська осінь, як і природа, буває різною. В одних вона барвиста, у інших тиха як бабине літо, у третіх-суцільний присмерк.

Роки... Літа... їх неначе й не було. Війнули  пташиним крилом,сині весни пройшли,промайнули,неначе коні промчали літа. Не помітили, не збагнули, як настала пора золота. Рано чи пізно дівчина стає молодицею, ненькою, і в решті-решт бабусею, а парубок перетворюється на чоловіка, батька, стає дідусем. Посивіла коса і зовсім іншими стали очі,та ви не стоїте осторонь життя, ви є взірцем,того,як у найтяжчі часи воєнного лихоліття розрухи і голодоморів гуртувалися навколо високих ідей національного відродження, ви і зараз знаходитеся у вирі сучасних подій, являєтеся активними громадянами суспільства.

  Другий місяць осені починається з особливої дати: Міжнародного дня людей похилого віку, яки відзначається 1 жовтня, а в Україні цей день також і День ветерана. До Дня літньої людини в приміщенні КЗ Новомиколаївський НВК зібралися почесні гості - люди старшого покоління досвідченні, мудрі, добрі. Долі всіх присутніх багато в чому схожі одна на одну, про кожного можна писати романи і повісті.

Присутніх зі святом привітала сільський голова Іващенко О.В. Голова ветеранської організації Подоба П.А. розповіла присутнім про непрості долі людей. Народна мудрість говорить: "Життя прожити, не поле перейти". "Стежка життя" Рєзніка Олександра Федоровича з дитинства пройшла в селі Червоноармійське. Ходив у школу, закінчив курси механізаторів і працював трактористом та чекав свою долю з Рівненщини, яка не забарилася. Оксана Опанасівна разом зі своїми подругами приїхала на Херсонщину заробити хліба. Працювала в колгоспі дояркою. У 1960 році молоді одружилися і згодом народилися двоє діток - донечку Оленку і синочка В’ячеслава. Вісім років подружжя працювало біля овець, а потім до 2000 року працювали біля свиней. У щоденній праці проминули літа, виросли діти и подарували їм хлопчаків. У дідуся і бабусі є вже правнуки. Батьків привітала донька Олена піснею "Поговори зі мною мама".

На святі згадували добрими словами родини: Якима Януша Ласловича та Валентини Олександрівни, Кучерявих Миколи Ілларіоновича та Галини Полікарпівни, Каліщак Катерини Петрівни, Смірнова Івана Олександровича та Тамари Василівни, Білік Світлани Федорівни. Звичайно крім теплих, поздоровчих слів не обійшлося без концертної програми. Прозвучали пісні у виконанні Мацюти Сергія і Івана, Дудник Анастасії та вірші прочитали: Яким Світлана, Румянцева Марина. Щоб зігрітися осінньою прохолодою всіх присутніх частували чаєм з смаколиками.

Всі присутні активно брали участь у конкурсах, вікторинах.

В.о. директора Чорноморченко В.Д. привітала присутніх вчителів пенсіонерів з Днем вчителя. Уважно слухали зворушливу розповідь про життєвий шлях найстаршу вчительку Білик С.Ф.

Приєднуючись до привітань та побажань, що звучать для людей похилого віку, хочеться побажати нашій дорогій неньці Україні: не забувай про наших людей дай їм виходячи на заслужений відпочинок жити так, як людям - подорожувати, добре харчуватися, гарно вдягатися. Хай повниться завжди життя добротою.

       

Іващенко Г.В.  с.Новомиколаївка

coach outlet michael kors australia michael kors canada pandora charms uk cheap pandora charms coach outlet pandora canada pandora australia ralph lauren outlet