Малошестірнянська сільська рада Високопільського району Херсонської області


Від  27 січня 2017 року №88 Про внесення змін до рішення ХІІ сесії УІІ скликання №56 від 01.07.2016р « Про податки та збори на території Малошестірнянської сільської ради на 2017 рік»


Про  проект  податків та зборів на території Малошестірнянської сільської ради на 2017рік

 


Секретар Малошестірнянської сільської ради Ляшенко Наталія оприлюднює декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.

Згідно з декларацією, загальна сума сукупного доходу декларанта склала 49548 грн , у т.т. заробітна плата – 48548 грн, дохід від землі – 1000 грн. Доходи чоловіка складають -5905,56 грн.

Наталії Ляшенко належить земельна ділянка площею 55600 кв.м., (5,6га) .,та транспортний засіб ММВЗ -115 з двигуном 125куб.см.1991 року випуску.

Чоловік володіє земельними ділянками площею 133540м.кв. (13,3га), 8000 кв.м. (0,8га) – присадибна ділянка, житловим будинком загальною площею –110,9  кВ.м., інше нерухоме майно площею 280 кв.м., автомобілями ВАЗ – 2106 з двигуном 1396 куб.см.1986 року випуску та ВАЗ 21099 з двигуном 1594 куб.см. 2009 року випуску.

 

Малошестірнянський сільський голова Анатолій Етюк оприлюднює декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2015 рік.

Згідно з декларацією , загальна сума сукупного доходу складає 26764 грн, у т.ч. заробітна плата – 20912 грн, дохід від землі 5852 грн,. Доходи дружини складають 59541 грн. Анатолій Етюк  володіє житловим будинком загальною площею 120 кв.м., йому належить земельна ділянка площею 47000 кв.м. (4,7 га) . Дружина  володіє земельною ділянкою площею 2000 кв.м. ( 2,0 га) . 


РІШЕННЯ VI сесії VII скликання


РІШЕННЯ IV сесії VII скликання


РІШЕННЯ V сесії VII скликання


РІШЕННЯ ІІІ сесії VII скликання


РІШЕННЯ LІІІ сесії VI скликання


Про  проект  податків та зборів на території Малошестірнянської сільської ради на 2016рік


Секретар Малошестірнянської сільської ради Ляшенко Наталія оприлюднює декларацію про майно , доходи , витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 рік.


МАЛОШЕСТІРНЯНСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА РІШЕННЯ ХХХХVІІ сесії  VI скликання


Про внесення змін до рішення ХХХХІІ сесії сільської ради від 10 червня 2014 року № 373 «Про податки та збори на території Малошестірнянської сільської ради на 2015 рік»+Додаток


Про погодження проекту землеустрою(проект).


Про проект змін до сільськогобюджету.


Про проект звіту про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку Малошестірнянської сільської ради на 2014рік  та макропоказники економічного та соціального розвитку до 2016року за 9 місяців 2014 року


Про проект звіту про виконання сільського бюджету за 9 місяців 2014року


План закупівель на 2015 рік


Про проект звіту про виконання програми економічного , соціального та культурного розвитку Малошестірнянської сільської ради на 2014рік  та макропоказники економічного та соціального розвитку  до 2016року за перше  півріччя 2014 року

Про проект звіту про виконання сільського бюджету за перше півріччя 2014року

Про проект змін до сільського бюджету на 2014 рік


Малошестірнянська сільська рада повідомляє про винесення на обговорення регуляторного акту – проекту рішення сесії Малошестірнянської сільської ради «Про податки і збори на території Малошестірнянської сільської ради на 2015рік»

Даний проект регуляторного акту з відповідним аналізом регуляторного впливу до нього розміщений на інформаційній дошці сільської ради та офіційному сайті районної ради . Електронні адреси : visokopilsk-rada.ks.ua.  з метою обговорення .

Зауваження та пропозиції щодо даного проекту у письмовій формі просимо надсилати впродовж одного місяця з дня оприлюднення за поштовою адресою : 74030 Херсонська область , Високопільський район , с. Мала Шестірня , вул.. Леніна ,50  або звертатися за телефоном : 36 – 1 – 42 .

Громадські слухання відбудуться 26 червня 2014 року о 10.00 в приміщенні Малошестірнянської сільської ради .

Малошестірнянський сільський голова О.М.Чайковська


Свято педагогічної майстерності

На краю Херсонщини,
Де сходить зоря,
На межі з Дніпропетровщиною
Красується село Мала Шестірня.

 

Так, саме тут, на базі КЗ «Малошестірнянська ЗОШ І-ІІ ступенів» в кінці квітня проходило свято педагогічної майстерності вчителів.            

Школа… Чудовий світ! Світ дитинства і юності, світ знань і нових відкриттів, світ мистецтва і педагогічних наук. Тут все змішалось: дитинство і зрілість, юність і романтика, наука і мистецтво, мрії і реальне життя.

Це великий дім, де поруч вживаються радість і сльози, зустрічі і розлуки.

Люди, які прийшли сюди за покликом серця, ніколи не зможуть покинути цей дім, у якому постійно киплять пристрасті, адже хтось дуже влучно назвав школу "солодкою каторгою".

Ці люди – чутливі, мудрі, добрі вчителі, які уміють витерти сльози, заспокоїти, забинтувати розбите колінце і полагодити зламані меблі. А найголовніше – вони вміють навчати і давати міцні знання.

Цього прекрасного весняного дня у стінах КЗ «Малошестірнянська ЗОШ І-ІІ ступенів»  було велелюдно: сюди прибули керівники шкіл, вчителі вищої категорії усіх навчальних закладів району, представники методичного кабінету відділу освіти, сільський голова Чайковська О.М., працівники сільського Будинку культури Затворнюк О.П. і Юріна Н.М., фельдшер ФАПу Сізін Т.Ф., вчителі-пенсіонери та батьки.

У педагогічному кафе «Модерн» (молоді, обдаровані, динамічні, ерудовані, романтичні, наполегливі) зібралися всі ті, хто любить свою роботу, захоплюється нею і серце своє віддає дітям.

Гостей радо вітали учні школи: Олексюк О.,Швець К., Бец А., Швець Х., а Відрашко Вікторія виконала пісню «Свято казки починається» та запропонувала гостям на згадку про зустріч вибрати метелика – символ свята.

У гарно прикрашеній залі гості зайняли свої місця. Членом нашої шкільної родини є сільський голова Чайковська О.М., так як жоден захід у закладі не проходить без її участі. У своєму виступі Ольга Миколаївна з великою вдячністю і теплотою говорила про роль вчителів на селі, про те, що вони виховують учнів, які з гордістю несуть звання «випускник Малошестірнянської школи».

…А тим  часом за лаштунками кафе учні 6 класу «заварили кашу». У яскравих костюмах кухарів вони виконали веселий танок та зробили фотопрезентацію педагогічного колективу школи.

Настав час почастувати гостей. Всі присутні ознайомилися з «меню» (планом подальшої роботи). Директор школи Рогова В.В. запропонувала «скуштувати» фірмову страву за рахунок закладу: напій «Оператив» та салат «Знайомство», під час «вживання» яких гості переглянули фільм «Як я стала директором школи» та презентацію про навчальний заклад.

  • Школа для кожного з нас залишається світлим, радісним острівком дитинства. Дорослому ніколи вже на нього не повернутися, тільки вчитель на цьому острові має постійну прописку. Адже школа для нього – рідний дім, а всі учні - їх діти, помічники, друзі.

На підтвердження цих слів учень 4 класу Удалов А. майстерно і весело виконав пісню «У всіх дівчат закоханий».

Учні-офіціанти (Олексюк О., Бец А., Литвин І.)  подали плідну працю членів методичного об’єднання вчителів гуманітарного циклу у вигляді першої страви – традиційного українського борщу з пампушками, який презентувався досвідом роботи вчителя української мови та літератури Соколовської Л.М та вчителя світової літератури Колеснік Л.Б.. Щоб відчути смак справжнього українського борщу, потрібно було подолати інгредієнти: перевтілення слів, розшифрування висловів, паремійної плутанини, конструювання нових слів, підбору паліндромів, складання анаграм тощо.

Колеснік Л.Б. навела приклади застосування ІКТ при вивченні творчості Гете,Гейне, Петрарки, Данте та ін..

Щиру українську вдачу має учениця 6 класу Відрашко В., тому й пісні їй до душі українські. Дзвінко та завзято у її виконанні лунала пісня про Україну.

А «приправив» смачний борщ сметаною вчитель іноземної мови Шара А.В. Його учні ГрищенкоО. та Лагода Д. виконали пісню англійською мовою «Opa Gangnam Stylе», чим підняли високий рівень адреналіну у всіх присутніх.

У вигляді других страв підносили офіціанти роботу  вчителів природничо-математичного циклу. Пульпетами по-домашньому з горіховою підливою «Козацька розвага» пригостив присутніх вчитель фізичної культури Плескач В.Г., який розповів про те, як він урізноманітнює уроки фізкультури, показавши акробатичні трюки учнів 4 класу, які отримали бурхливі оплески.

Вчитель  математики Шведова О.С. продовжила частувати присутніх своєю стравою «Рагу з логічних цікавинок із гострими приправами уваги та мислення», в якому вона показала вчителям, як можна без лінійки відрізати від стрічки розміром 3,5 м частинку довжиною 45 см, запропонувала логічні вправи та довела, як за допомогою інтуїції можна дізнатися, що знаходиться у шкатулці.

«Спагеті по-італійськи» – так називалася страва вчителя географії Рогової В.В. Пропонуючи свою страву, вона дала рекомендації туристам під час поїздки по Європі та продемонструвала фільм-есе про професію педагога «Не кидайте весла, не опускайте вітрила» та додала екстравагантного смаку, виконавши пісню «А роси падають в траву» разом із донькою Вікторією.

А на десерт подали страви від вчителів початкової ланки. Тірамісу «Закохана у професію» представила вчитель 4 класу Бец Н.Г. презентацією фільму. Її діяльність основана на технології колективного творчого виховання, що сприяє формуванню ділової співпраці дітей у колективі. Неля Григорівна вміло поєднує класичні технології навчання з новітніми (за діагностично-проектуючим  комп’ютерним комплексом «Універсал»). Як доказ плідної праці педагога був виступ її вихованців – прозвучала пісня «Дружний клас».

Молочним  коктейлем «Ми вже не малята» наситила програму вчитель 1 класу Могильна О.В. Вона показала, як разом зі своїми першокласниками долає вершину Знань шляхом оживлення тексту, що дає змогу учням краще сприймати, засвоювати і відтворювати почуте.

Морозивом  з творчими родзинками та зернами мудрості пригостила вчитель 3 класу Токарь Н.Я., яка відкрила секрети своєї педагогічної майстерності- гармонійне поєднання освіти і виховання через наполегливу, творчу й систематичну працю.

Всі учні початкової ланки на завершення дійства присвятили танок своїм мамам-класоводам, демонструючи свою любов, повагу, вдячність за те, що кожного дня із року в рік вони щедро роздають своє величезне серце по шматочку дітям, зберігаючи при цьому добру, терпеливу і нестаріючу душу.

Зі словами подяки виступила завідуюча районним методичним кабінетом Чорноус О.В., яка відзначила, що всі отримали масу задоволення від побаченого, переконались у тому, що педагогічний колектив школи молодий, але серед них є справжні майстри своєї справи і молодому поколінню є в кого вчитися, з кого брати приклад. А вихованці закладу своїми виступами кожної миті доводили істинність ідей своїх педагогів-наставників, з гордістю несли звання учня Комунального  закладу «Малошестірнянська ЗОШ І-ІІ ступенів».

Кожен педагог по-своєму презентував свою діяльність, показав оперативність і вміння використовувати все нове, що з’являється у практиці, але для кожного з них ерудиція, постійний пошук, вміле оперування педагогічними методами і прийомами навчання, мобільність і креативність, захоплення улюбленою справою  є невід’ємною складовою успіху, результатом  роботи школи, яку демонструють учні на районних і обласних олімпіадах, предметних конкурсах, іграх та інших позакласних заходах.

 

Заступник директора з НВР Л.Б.Колеснік,
вчитель української мови та літератури Л.М. Соколовська  


Секретар Малошестірнянської сільської ради Ляшенко Наталія оприлюднює декларацію про майно , доходи , витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік.

Згідно з декларацією , загальна сума сукупного доходу декларанта склала 38757,54 грн , у т.т. заробітна плата – 34835,67 грн , дохід від оренди землі – 3903,87 грн  . Доходи чоловіка складають -7229,57 грн .

Наталії Ляшенко належить земельна ділянка площею 55600 кв.м. , (5,6га) .,та транспортний засіб ММВЗ -115 з двигуном 125куб.см.1991 року випуску.

Чоловік володіє земельними ділянками площею 133540м.кв. (13,3га) ,8000 кв.м. (0,8га) – присадибна ділянка , житловими будинками загальною площею –154,9  кВ.м. , інше нерухоме майно площею 280 кв.м.  , автомобілями ВАЗ -2106з двигуном 1396 куб.см.1986 року випуску та ВАЗ 21099 з двигуном 1594 куб.см. 2009 року випуску. Фінансове зобов’язання по добровільному страхуванню – 240 грн.

Малошестірнянський сільський голова Ольга Чайковська оприлюднює декларацію про майно , доходи , витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік.

Згідно з декларацією , загальна сума сукупного доходу складає 44044грн, у т.ч. заробітна плата – 40140 грн , дохід від оренди землі 3904 грн, проценти 8 грн . Доходи чоловіка складають 29774 грн . Ользі Чайковській належить земельна ділянка площею 58998 кв.м.(5,9 га) . Чоловік володіє земельними ділянками площею 110934 кв.м. ( 11,1 га) ,9408 кв.м. ( 0,9 га) – присадибна ділянка , житловим будинком загальною площею 99,8 кв.м. та автомобілем ВАЗ – 2106 з двигуном 1499 куб.см. ,2000 року випуску.


Безцінний скарб – усе життя її.

У великому родинному колі в останні дні березня відзначає свій 90-річний ювілей поважна жителька села Мала Шестірня Марія Петрівна Гут.

Народилася ювілярка в Західній Україні, на Тернопільщині. Тяжким видалось дитинство, у багатодітній сім’ї працював лише батько, злидні і голод панували в хаті.

Підростала Марійка доброю і трудолюбивою дівчиною, помічницею матері в домашньому господарстві. А був ще той час, коли працювали на поміщика від зорі до зорі.

Лише перед війною прийшла на західні землі радянська влада, селяни наїлися вдосталь хліба. Брати пішли навчатися в місцеву  школу, Марійка влаштувалася туди прибиральницею. Життєвих планів було безліч, але їх зруйнувала війна, закинувши в Запоріжжя. Тендітні руки загрубіли на копанні окопів, після визволення – виснажлива праця на роботах по відновленню народного господарства.

Перемогу зустрічає на рідній землі, працює на вирощуванні цукрових буряків. Згадує першого голову колгоспу Якимчука, який подарував буряководам по однаковій сукні та хустці.

Загоюються рани війни. І в 1952 році Марія виходить заміж за доброго , щирого хлопця Якова. З коханим чоловіком діждали сина –первістка Віктора, через рік народжується Миколка. Пливуть роки, ростуть синочки, молодята будують хату, доглядають господарство.

В 1967 році народилась донечка Лідочка, втіха матері. Але, таке омріяне сімейне щастя виявилось не довгим, тяжко хворіє та невдовзі помирає чоловік. Щоб прогодувати дітей доводиться працювати вдові з раннього ранку допізна на буряковій плантації. Згадуючи ті роки, Марія Петрівна говорить: « Я сонця не бачила влітку очима, тільки спиною…»

Не вчулася, як діти повиростали, сім’ї створили на Херсонщині. Восени 1990 року в нашому селі оселилася маленька худорлява жіночка з щирою посмішкою та доброю душею, адже серцем мати завжди там де діти, тому й переїздить до рідні. Місцеві жителі полюбили скромну, привітну, трудолюбиву жінку, готову завжди прийти на допомогу сусідам. Доки ставало сил, допомагала колгоспу в полі, на току. Тягнуться до рідної людини діти , онуки і правнуки, кожному знаходиться добре слово та влучна порада.

А ще Марія Петрівна – скарбничка народної творчості. Сорок років співала в церковному хорі на Тернопільщині, приймала активну участь в художній самодіяльності. До цього часу пісня для неї – втіха і насолода. Хист до співу передався й доньці.

З вуст ювілярки мною особисто записано більше півсотні українських народних пісень.

З нею цікаво розмовляти годинами, мудра жінка звертається до громади з такими словами:  «Люди, поважайте один одного, спішіть творити добро, адже життя таке швидкоплинне. І нічого немає ціннішого за мир і спокій на землі. Не доведи,Боже, пережити Вам те, що довелося мені, коли боялися відчинити двері, тому, що не знали з чим до тебе прийшли, з добром чи злом. Бережіть свою землю, рідний край, Батьківщину.»

Попереду – застілля, привітання місцевої влади, рідних, друзів. Тож нехай і надалі життєвий шлях Марії Петрівни буде щедрим на людську доброту, зігрітий теплом і увагою рідних та друзів, а наступні роки – наповнені щастям , здоров’ям та радістю.

Ольга Затворнюк.

Директор Малошестірнянського будинку культури.


Херсонщина – мій рідний край

20 березня у КЗ «Малошестірнянська ЗОШ І-ІІ ступенів» пройшов єдиний урок  «Херсонщині -70 років», який був присвячений 70-ій річниці створення Херсонської області. На уроці були присутні шановані люди нашого села:, ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС – Гайшук З.А., майстриня-рукодільниця Зуй Н.П., представники хліборобської династії Могильних, народний ансамбль «Івушки», сільський голова О.М.Чайковська. У святково прикрашеному залі лине пісня про Україну, на фоні якої учні переглядають  відеоролик про мальовничі куточки нашого краю. Після чого всі присутні зачаровано вслухалися в рядки поетичного вернісажу, який підготували учні школи:  «Херсонщино люба,моя ти, перлино! До твоїх просторів у думці я лину…» Учні 1,3 класів весело та завзято виконали пісню «Козачата».

Вчитель Оксана Могильна, оголосивши мету та завдання уроку, запропонувала:

«Плідно працюючи, перетворимо ось цей терновий вінок на барвистий  віночок - символ віри, надії і любові, символ щирої дружби і гостинності нашого народу. За кожне повідомлення ми будемо прикрашати вінок квітами. Учні 7-9 класів прийняли участь у краєзнавчому  проекті «Чарівний мій край, Херсонщина», а на уроці презентували результати  своєї роботи. Група географів показали  фільм «Відкриваємо Україну, відкриваємо  Херсонщину», під час перегляду якого, учні познайомилися з географічним положенням, населенням, кліматом Херсонщини, помилувалися заповідними та курортними зонами, відчули смак овочів та фруктів, якими так багатий таврійський край. Група  істориків розповіли про заселення та створення нашої області, починаючи із сивої давнини ( X-V тис. до н.е.). Від  імені групи  юних краєзнавців Лагода Тетяна розповіла присутнім про Високопільський район, окреслила його межі, розповіла про населення, найдавніші села, найвидатніших людей району, використавши матеріали районного краєзнавчого музею . Група «Поклик крові предків» зробили  презентацію «Моє рідне село», в якій показали розвиток с. Мала Шестірня, починаючи з 1921 року. Розповідь про своє село  у віршах продовжили учні школи . До слова запросили сільського голову  яка, зворушливою промовою закликала всіх присутніх шанувати, любити і оберігати наш рідний край, з великою пошаною і гордістю розповіла про видатних людей нашого села: воїнів-інтернаціоналістів – Лужняка В.В, Поцілуйка М.П., Олексюка О.О., Білобабу О.М., Гнатенка В.І., Вчорашнього Ю.І., Базенка О.А., Сусідка В.С.; орденоносців – Ардашової Т. Г., Чабаненка І.А., Могильного А.В.; ліквідаторів ЧАЕС – Теліщака Ю.Я., Гайшук З.А., Тисяченка С.М.; ветеранів війни і праці – Колісник В.О., Василевську М.В., Сикліцьку У.Г., Гут М.П., Коцур С.К., Владимирову В.О., славних представників хліборобської династії Могильних, фото яких представлено в збірнику «Історія міст і сіл Херсонської області».  Ольга Миколаївна також повідомила про результати соціологічного опитування «Найповажніша людина села», якою став Володимир Леонідович Шведов.

До учнів школи звернулася Зосима Гайшук, учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС , яка  побажала всім здоров’я, успіхів у навчанні та любові до  рідного краю.  Нагорна Олександра презентувала роботу групи «Херсонщина сільськогосподарська» і розповіла про рекордні врожаї зернових ,технічних   культур, овочівництва, садівництва нашого краю, а також про досягнення у тваринництві м’ясо -молочного напряму. Групу  «Херсонщина промислова» представляв Бец Анатолій, який повідомив про різні галузі промисловості Херсонщини, про потужну транспортну систему нашої області. Жвавий  інтерес у присутніх викликала інтерактивна вправа «Енергізатор», яку провела Оксана Могильна. Рекламу  туристичного комплексу таврійського краю зробила група «Херсонщина мальовнича» (Анжела Білобаба).  Майстриня   Зуй Надія Павлівна продемонструвала учням свої вироби та розкрила секрети  в’язання гапликом. Окрасою нашої громади є жіночий аматорський колектив  народної пісні «Івушки», який виконав пісню «Хліб – усьому голова». Виступи  учнівських груп супроводжувались декламуванням віршів, виконанням пісень, танців. Спільно з сільським бібліотекарем Наталією Юріною   оформлено книжкову виставку : «Херсонщина – мій рідний край», на якій також були представлені видання Шведова В.Л. –вчителя географії, бувшого директора школи, воїна- інтернаціоналіста: «Рідний край» (посібник для 5 класу), «Локальний конфлікт», «Високопіллю- 130», «Наша школа», «Экипаж синего платочка».

Завдяки учням та гостям  тернистий вінок перетворився на квітучий вінок, ще один символ України. У нас є все для того, щоб Херсонщина стала ще кращою. Адже, де ще є такі родючі чорноземи, надзвичайно сприятливий клімат, працьовиті люди, інтелектуальний потенціал! І тільки від нас залежить розквіт нашої Високопільщини. Ми вдячні долі, що народилися в цьому благословенному краї. Немає нічого прекраснішого за пошуки ствердження радощів життя, попри всю його невлаштованість, за відчуття щастя взаємопорозуміння і взаємоповаги. У даному разі, мабуть, як ніколи доречним будуть слова  Сенеки: «Люблять Батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя».

 

Л.Б.Колеснік заступник директора школи з НВР


Пам’ять людська.

В рамках заходів естафети пам’яті, приуроченої 70-річчю визволення території  району від німецько-фашистських загарбників, Малошестірнянська сільська рада біля братської могили воїнів-визволителів прийняла від Нововознесенської сільської ради капсулу з землею, омитою кров’ю героїв – визволителів,  та альбом «Вічна слава героям», щоб вписати в нього і свою сторінку та долучити свою землю.

Люди зібралися на святому місці в центрі села, щоб з глибокою вдячністю схилити голови перед світлою пам’яттю тих, хто наблизив щасливий день визволення території , віддавши за це своє життя.

Почуття безмежної гордості за наш народ та гіркий сум викликали вірші, представлені   учнями місцевої школи.  А під час виконання  учасниками народного ансамблю «Івушки»   легендарних пісень «Журавлі», «Степом, степом», «А мати ходить на курган», люди почали їм підспівувати.  

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам'ять  воїнів, що загинули, визволяючи нашу територію (лейтенанта Андреєва Я.Л., сержанта Кузнецова Н.М., рядових Гребенюка Н.В., Назаренка М.В., Некритого Л.Н. Пехлицького М.Л., Пєшкова М.І. Шутєєва А.А., Смолу Б.С., Асима Юсупова  та   трьох загиблих, імена яких невідомі, похованих в братській могилі  с. Федорівка ( одного солдата  перезахоронено з с. Петрівки), усіх загиблих в роки тієї війни та під час бойових дій на території інших держав вже в повоєнний період, патріотів небесної сотні.

Наступного дня, передаючи естафету пам’яті Іванівському сільському голові Кудлаку І.І.,   запевнила,   що  ми  збережемо глибоку повагу і пошану до героїзму воїнів-визволителів. Їх бойовий досвід є цінним надбанням нашої армії.

Живі свідки тієї жахливої війни згадують події 70-річної давності з біллю та болем у серці.

В альбомі представлені спогади про визволення нашої території жительки вже сьогодні неіснуючого на мапі України с.Петрівки, Ляшенко Олени Антонівни, дитини війни. Десятилітня дівчинка назавжди запам’ятала той період сімдесятилітньої давності.

СПОГАДИ

«…Жили ми на Петрівці,  на хуторі . Наша хата була крайньою.

Коли прийшли німці, запитали нас : «Де партизани?». Ми відповіли, що немає. Тоді вони підпалили хату, а нас вигнали у сад. Наша хата горіла, а ми всі плакали. Жити не було де, тому довелося розміститися у погребі. Старенька бабуся, мама, брат і я наносили в погріб соломи, постелили рядна, які вдалося винести, і стали там жити. Нам було дуже сиро і холодно, ми з братом плакали, а мама горювала разом з нами. Через деякий час усіх хуторян  німці погнали на другу Петрівку до їхнього штабу. Біля штабу на подвір’ї були прив’язані величезні собаки, які рвалися на цепу і гавкали на нас. Діти дуже боялися і плакали, а матері заспокоювали дітей, бо боялися, щоб німці  їх не постріляли. Дітей було приблизно чоловік 10. Німці відпустили нас, але назад повернутися не дозволили. Хтось із жінок знайшла погріб і ми всі в нього залізли. Нас усіх  було чоловік 25. У цьому погребі знайшли картоплю, огірки у діжці, цибулю.  На подвір’ї  була  спалена хата, від якої залишилася тільки піч, у якій ми варили картоплю в «мундирі». Варили у відрі, бо нас було багато. Недалеко від місця, де ми жили, стояв німецький танк, який стріляв у сторону Сергіївки (Дніпропетровська область,  Апостолівський район). Коли стріляли танки, було дуже страшно і ми ховалися у погріб. Десь через місяць танк поїхав. Жінки вранці потихеньку вийшли із погреба, прислухались – німецької мови не було чутно. Всі німці пішли на Високопілля. Був березневий ранок, але ще у повітрі морозно. Ми, діти, просили матерів показати нам сонечко, якого ми давно не бачили, тому що нам не дозволяли виходити з погреба, бо нас могли повбивати німці. Ми стояли і дивилися на сонце, яке для нас було дуже красивим і в цей час із нашої Петрівки через поле їхали  на конях наші солдати у всьому білому, мені здалося , що й коні у них були білі. Їх було чоловік 8. Жінки і ми, діти, дуже раділи і плакали від радості. Один з них, напевно, командир зліз із коня , взяв мене на руки і сказав: « Ідіть у свої хати, німці більше не повернуться». Солдати просили щось поїсти, а у нас не було, що їм дати. Ми повернулися додому, але хата була спалена і жити знову довелося  у погребі. Пам’ятаю , що дуже хотілося їсти, а не було нічого. Наші солдати стояли у Федорівці , до них прибилася корова, яку вони доїли, а молоком ділилися з нами. А коли солдати пішли із села, то корову віддали нам. Ми були такі щасливі.

У нашій Петрівці налічувалася 31 хата, а 18 чоловік не повернулося із війни.

В період війни ми дуже горювали. Доводилося збирати колоски, жменьку зерна дерли на млинку, домішували лободи і готували з цього їжу. Мама завжди бідкалася, щоб нас нагодувати чимось. Ми, діти,  слухали матерів, допомагали їм по господарству.»

Історія світу – це історія воєн. І дуже прикро в світлі останніх подій в нашій державі усвідомлювати, що в мирній Україні, в мирний час загинули люди. Як представник місцевої влади на селі, щоденно спілкуючись з народом, знаю, що в кожній домівці з жахом та обуренням  слідкували за подіями в Києві, за ситуацією, що виникла в Криму, на Півдні та Сході держави. Коли запитують мою особисту думку з цього приводу, я говорю , що я – мати, а жодна мати на землі не повинна хоронити своїх загиблих дітей ні 70 років потому, ні в наші дні. 

Моє покоління не знало такого страшного лиха, як війна, тому дуже хочеться, щоб діти, онуки та всі наступні нащадки жили в мирі. І це життя було світлим і довгим, щасливим та радісним.

  «Я  в это верю. Нет такой причины, чтоб смерть грозилась с каждой стороны, не для войны рождаются мужчины, а для того, чтоб не было войны.» На шкільній лінійці  до 30-річчя Перемоги я декламувала цей вірш. Дуже прикро, що і по цей день він не втратив своєї актуальності.

Ольга Чайковська, сільський голова.


РІШЕННЯ ХХХІХ сесія VI скликання


ПРОГРАМА економічного, соціального та культурного розвитку Малошестірнянської сільської ради  на 2014 рік та прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку ради до 2016 року + Перелік + Додатки

Про звіт про виконання сільського бюджету за 2013 рік + Додатки


РІШЕННЯ ХХХVII сесії VI скликання


Цікаві історії з життя місцевого самоврядування від Малошестірнянського сільського голови.

 

Ансамбль та ревізор.

Проходить планова ревізія фінансово-господарської діяльності сільської ради. В бухгалтерії над документами  працює ревізор.  Запитую його, чи не буде заважати репетиція нашого народного ансамблю  «Івушки» в кабінеті сільського голови перед виїздом на районний святковим захід, адже в будинку культури надто холодно. Одержавши схвальну відповідь, ансамбль переодягається і починає «проганяти програму». 

            В цей час в сільську раду по черзі приходять писати пояснення працівники бюджетних установ. Помічаємо здивування людей, але лише  мій попередник Ярослав Петрович Коцур   наважується запитати  про концерт за стіною. Жартома пояснюю йому, що ревізор забажав працювати під музичний супровід, причому під живий звук. По цей день не знаємо, чи сприйняв він це як жарт, адже посмішки на його лиці не було.

 

Свято – де?

            В травні  2011року вперше прийшла телефонограма з запрошенням на День сільського голови. Телефонограма була зачитана в колективі. А наступного дня працівники сільської ради заходять в мій  кабінет з  величезним букетом півоній та урочисто вітають зі святом - Днем сільського голови. Дякую та пояснюю, що це не свято, це -  щомісячна нарада при районній державній адміністрації з визначеним порядком денним. Подальша практика показала, що не завжди виходиш з цієї наради зі святковим настроєм, особливо, якщо інформація не надана, доручення не виконані, програма не затверджена…

 

Подумали, що техпрацівниця.

Зазвичай   на «чисті четверги» виходимо зранку, не заходячи в сільську раду, знаючи наперед обсяг робіт та об’єкт,  в відповідному  робочому одязі.

В один з таких днів, прямуючи на трасу прибирати узбіччя в спортивній шапочці, старому халаті та резиновому взутті,  біля  сільської ради  помічаю   спец автомобіль. Запитую про ціль візиту. Вимагають розшукати сільського голову, адже приїхали з області встановлювати програму по реєстрації актів цивільного стану. Повертаюсь  додому  за ключем, відкриваю сільську раду, а хлопці йдуть слідом, повторюючи , щоб сільського   голову запросила – угоду потрібно заключити.  Підписую угоду, ставлю печать, телефоную секретарю, щоб приїхала ознайомитися з програмою. Мчиться з траси на велосипеді Наталія Анатоліївна, заходить в сільську раду – в  калошах і старій жилетці… Посадові особи без дрес-коду навели спеціалістів солідної приватної фірми з обласного центру на думку, чи отримують взагалі в сільській місцевості заробітну плату. Поняття «чистий четвер» їм невідомо.

                            

Про школярів.

             Постійно на сайті та в районній газеті висвітлюємо спільні заходи, проведені в стінах школи або за участю учнівської молоді. Вже не дивуюся, коли учні  щоранку вітаються  зі щиро посмішкою на лиці. Але одного зимового ранку, по дорозі на роботу, зустрівши декілька груп учнів та почувши «З Днем народження, Ольго Миколаївно!»,  була розчулена до сліз.

             А ще була історія – зі стайні втекла  моя корова і, відчувши волю, почала бігати по городах. Я помітила її, йдучи після обідньої перерви   на роботу, спробувала  відігнати її додому. Але зрозуміла, що Квітка набагато спритніша за мене. Підмога прийшла неждано -   перестрибнувши через шкільну огорожу, шкільна футбольна команда допомогла загнати тварину в двір. Іноді дуже корисно сільському голові мати тісний зв'язок з місцевою школою.

 Ольга Чайковська

 сільський голова.


Участь у групі підтримки.

Сільський голова Ольга Чайковська, Директор Малошестірнянського будинку культури Ольга Затворнюк, бібліотекар Наталія Юріна в складі групи підтримки відвідали районний освітянський захід – конкурс  «Учитель року». Рішення  підтримати  директора місцевої школи Вікторію Рогову, яка номінувалася на звання «керівник року», не обговорювалось і було одностайним.  Адже практично жодного заходу на території не відбувається без участі директора школи та учнівської молоді.  Свята, мітинги, сходки, заходи з благоустрою плануємо та проводимо разом. Вікторія Володимирівна разом з мамою Тамарою Іванівною – незмінні учасники народного ансамблю народної пісні «Івушки». ЇЇ донька Віка також   прославляє свою співучу родину, радуючи піснями своїх односельців та жителів району.

Оплесками та плакатами підтримували свого конкурсанта, помітно хвилювалися. Під час вручення грамоти нашому директору організаторами конкурсу,   від сільського голови   подаровано   цукерки, від працівників культури – торт.


Акція «Посади квітку пам’яті»

В день вшанування пам’яті  жертв голодомору та політичних репресій біля пам’ятника загиблим воїнам визволителям в с. Мала Шестірня зібралися школярі, вчителі, депутати сільської ради, працівники бюджетних установ, члени виконкому, жителі сіл на мітинг – реквієм.   

Сільський голова Ольга Чайковська  звернулася до учасників мітингу  з проханням  0 16 годині вшанувати пам'ять жертв голодоморів та політичних репресій хвилиною мовчання з запалюванням поминальних свічок. Вона наголосила, що  «…цей вогник передасть нашу скорботу і пам'ять про загублені життя . Хай його побачать ті, хто став зорями. Адже  головним завданням місцевих органів виконавчої влади   є гідне вшанування пам’яті жертв голодоморів, максимальне використання скорботних роковин для консолідації українського суспільства, єднання громадян різних поглядів та віросповідань навколо вшанування пам’яті жертв загальнонаціональної трагедії, забезпечення громадянського порозуміння і злагоди, підтримка стабільної внутрішньополітичної ситуації в регіонах. Схилімо  низько голови в скорботну хвилину та вшануємо хвилиною мовчання пам'ять жертв голодоморів та політичних репресій.» Директор Будинку культури Ольга Затворнюк оголошує хвилину мовчання.

Всі учасники мітингу долучилися до акції  «Посади квітку пам’яті». Біля пам’ятника загиблим воїнам було висаджено 52 куща хризантем та інших пізніх квітів.


Підведені проміжні підсумки благоустрою.

На засіданні виконавчого комітету в кінці жовтня  підведені проміжні підсумки благоустрою населених пунктів Малошестірнянської сільської ради.

Сільський голова Ольга Чайковська ознайомила членів виконкому з підсумками проведених робіт по впорядкуванню території за період з квітня місяця 2013 року. Заходами по благоустрою охоплено три населених пункти – с. Мала Шестірня, с. Новогригорівське, с. Федорівка.  Приведено до належного санітарного та естетичного стану 4,8 тис. кв. м.  прибудинкових територій,  1,02 тис. кв. м дитячого майданчика , 3 спортивних майданчиків на площі 05 га та квітники на площі 0,03 тис. кв.м.  Побілено 105 зелених  насаджень загального користування  (дерев) та очищено від порослі 48 кущів в межах населених пунктів. Прибрано узбіч, побілено дерева в межах території  на автомобільній дорозі  обласного значення  Мала Шестірня – Високопілля на площі 3,9 тис. кв. м.  Постійно проводилися «чисті четверги» та суботники по прибиранню територій біля бюджетних установ. Працівниками культури, депутатами, посадовими особами органів місцевого самоврядування утримувались в належному порядку 2 братські могили воїнам-визволителям, загиблим при визволені сіл в роки Великої Вітчизняної війни біля Малошестірнянського  Будинку культури та в с. Федорівка.  Весною та влітку  проведено толоки по прибиранню чотирьох  кладовищ на площі 2 га, не вдалося привести до належного стану до  початку зими кладовища на Петрівках та в Федорівці по причині низької активності громади.

 Активно працює на території робоча група по моніторингу санітарного стану території, яку очолює землевпорядник сільської ради, член виконкому Альона Лагода. Проведено 12 рейдів, видано 9 вказівок по приведенню до належного санітарного стану садиб та присадибних ділянок. Працівниками міліції складено 4 протоколи, які розглянуто на засіданні адмінкомісії, місцевий бюджет поповнено на 1360 грн. адміністративних штрафів. При обговорені Концепції реформування  місцевого самоврядування та  озвученні можливості добровільного  об’єднання громад, людей найбільше хвилювало питання організації заходів з благоустрою. Після коментаря «оце заростемо бур’янами», склалося враження, що це основна функція сільської ради. Але водночас відчувалась  позитивна оцінка наведенню санітарного стану.

Як негатив з цього питання – стан сміттєзвалища та прилеглої до нього території.  Ніяк не хочуть зрозуміти наші люди   просту істину, що чисто не там де прибирають, а там де не смітять. Навіть отримавши попередження в письмовій формі, вивозять сміття самостійно, зачасти не доїжджаючи до місця видалення твердих побутових відходів, створюючи несанкціоновані сміттєзвалища в межах лісосмуг, на пустих садибах в межах населених пунктів. В цьому році ліквідовано 31 такий смітник, але вони знову з’являються, як гриби після дощу. В умовах  тяжкого фінансового стану сільської ради,  не вдалося в цьому році здійснити захоронення твердих побутових відходів. В попередніх роках двічі на рік здійснював ці роботи Ф/Г «Промінь», а в цьому році не вдалося  -   технічно не справний бульдозер.

 Загалом витрачено на благоустрій 4772 грн. коштів, з них – 3972 грн. бюджетних   та 800 грн. – позабюджетних ( вапно – на  побілку дерев вздовж доріг).  Значно зменшилась  порівняно з попередніми роками цільова державна допомога на благоустрій, а саме, оплата робіт працівників  за направленням центру зайнятості по причині умови спів фінансування з місцевого бюджету. При незабезпеченості коштами  на заробітну плату та податки, сільські ради залишились практично без державної підтримки в цій важливій акції.  Залучено до участі в заходах по благоустрою громадськості – 76 осіб, з них – 32 учні місцевої школи, 6 – студентської молоді. Відзначено грамотами, подяками сільського голови найбільш активні учасники акції – Катерина Могильна та  Марія Міщенко. Відмічено найкращі садиби з квітниками   Миколи Соколовського, Анатолія Муляра, Анатолія Могильного, Миколи Затворнюка, Ярослава Коцура, Миколи Троцика, Любові Треніної, Сергія Магди, Миколи Філіпчука, Станіслава Дамшука.

На жаль,  зовсім відсутні квітники в с. Федорівка, не мають бажання садити квіти біля садиб і новогригорівці.

Рішенням виконкому №112 від 23.10.2013 року стан виконання заходів з благоустрою визнано задовільним. На суботнику 9 листопада здійснювалось прибирання територій бюджетних установ та цвинтарів.


Нові види інформування населення.

Знову в листопадові дні стукає в наші серця трагічна дата – День пам’яті жертв голодомору та політичних репресій .

Перед нами, нащадками тих, хто зміг пережити голодомор, і тих, кому не судилося це, постає завдання надзвичайної моральної ваги – вшанувати пам'ять його жертв. В рамках заходів, затверджених виконавчим комітетом Малошестірнянської сільської ради, на території місцевої школи на початку  листопада зустрічали  пересувний відеосалон, організований Херсонською обласною бібліотекою. З цікавістю документальний фільм про голодомор 1932-1933 років дивилися не лише учні, а й усі, кого зацікавив новий вид інформування населення. Перед демонстрацією фільму виступила сільський голова Ольга Чайковська, яка відзначила важливість даного заходу для сільського населення та подякувала організаторів кіносалону за увагу до важливої теми. Щоб якось розвіяти пригнічений стан після перегляду фільму, увазі глядачів було запропоновано до перегляду пізнавальні ролики на тему «Здоровий спосіб життя».   


Є у нас такий Вася!

При підведені підсумків акції з благоустрою населених пунктів сільської ради було відмічено активну участь учнівської молоді. В той час, коли старшокласники разом з учителями та техперсоналом школи працювали на роботах по  упорядкуванню території цвинтарів, учні молодших класів прибирали узбіччя доріг в межах населеного пункту від побутового сміття. При цьому дотримувались умови особистого санітарного захисту малюків. А щоб нудна робота викликала зацікавленість, із зібраних відходів руками малечі створювалися різні вироби – сувеніри. Але одна справа, коли учні  організовано виходять  «навести лад в своєму домі», а зовсім інша справа – добровільна участь в «чистих четвергах», на яких задіяні виключно дорослі люди. Є у нас такий Вася Троцик, учень 5 класу, якого не потрібно запрошувати, він завжди знає, де працюють «бюджетники», чи громада і постійно з’являється з граблями чи сапою на   допомогу. І так на протязі всього літа.  Не допомагають   вмовляння організаторів заходу «йти додому, бо ще малий», він стає і працює на рівні з усіма. На прохання сільського голови підносити людям питну воду з метою відволікти його від роботи, швидко справляється з поставленим завданням, і знову береться до роботи.  Іноді він приводить з собою друзів.  Вася – повний сирота і знаходиться під опікою своєї тітки Валентини Сальнікової.  Мабуть і свою працелюбність Вася з раннього дитинства  переймає від членів цієї дружної родини. Поряд з ним часті  учасники акції благоустрою чоловік тітки – Микола, її донька – Наталя. Розуміння старанності  та бажання Васі допомогти  іноді стимулюється врученням солодощів. Підготовлено проект розпорядження сільського голови про нагородження його подякою до Дня місцевого самоврядування за сприяння органам місцевого самоврядування в здійсненні заходів з благоустрою населених пунктів. Але хочеться, щоб  знали, що є у нас такий Вася. І, можливо в майбутньому, його чекають більш значимі нагороди та звання.


Обстежено пам’ятники загиблим воїнам – визволителям.

 

             Напередодні відзначення 69 річниці визволення території від німецько-фашистських загарбників розпорядженням Малошестірнянського сільського  голови О.Чайковської створена комісія по обстеженню пам’ятників загиблим воїнам – визволителям. Комісія визначила, що на території сільської ради встановлено 2 пам’ятника воїнам –визволителям, загиблим під час визволення території населених пунктів с. Мала Шестірня та с. Федорівка у вигляді скульптури  солдата на постаменті. Вид захоронення – братські могили.

В центрі с. Мала Шестірня, на території Малошестірнянського  Будинку культури, знаходиться пам’ятник загиблим воїнам, де поховано 10 захисників  Вітчизни (лейтенант Андреєв Я.Л., сержант Кузнецов Н.М., рядові Гребенюк Н.В., Назаренко М.В., Некритий Л.Н. Пехлицький М.Л., Пєшков М.І. Шутєєв А.А., Смола Б.С., Асим Юсупов ).  

Розміри захоронення та його стан:

Розміри 700х600 см. Постамент розмір 250х250 см трапецієвидної форми з фігурою солдата з гвинтівкою. Рік спорудження – 1962. На постаменті поставлено меморіальну дошку з десяти прізвищами загиблих. 

На відстані 0,5 м від постаменту на південь розміщено захоронення розміром 100х200 см. Пам’ятник та могила огороджені стовпами (масивний металевий ланцюг, встановлений при закладені пам’ятника, вкрадено невідомими особами в 2009 році).

Матеріально-технічний стан – задовільний.

            В 2012 році проведено капітальний ремонт пам’ятника на суму близько 1,6 тис. грн.  корпоративних та бюджетних коштів. Проведено відновлення меморіальної дошки, постаменту, фарбування.

В 2013 році проведено косметичний ремонт постаменту на суму 268 грн. за рахунок коштів фермерських господарств силами працівників за направленням центру зайнятості.

Запропоновано для надання естетичного вигляду в квітні 2014 року встановити огорожу європейського зразку за сприяння керівника ФГ «Урожай» ( в разі отримання його  згоди).

На підвищенні біля цвинтаря  в с.Федорівка знаходиться пам’ятник загиблим воїнам, де поховано  3 захисників  Вітчизни, що загинули при визволені цього села та с. Петрівки, яке на сьогодні не існуюче. Прізвища їх невідомі. В 1944 році було здійснено  поховання 2 солдат, пізніше, при ліквідації с. Петрівки відбулося перепоховання невідомого солдата, що покоївся в центрі села. Рік спорудження пам’ятника – 1962.

Розміри захоронення та його стан:

Розміри 700х600 см. Постамент розмір 250х250 см трапецієвидної форми з фігурою солдата з гвинтівкою.

На відстані 0,5 м від постаменту на схід розміщено захоронення розміром 100х200 см.

Матеріально-технічний стан – задовільний.

 За 2012-2013 роки проведено капітальний ремонт пам’ятника на суму 2365 грн., з них – 2300 грн. за кошти керівника ФГ «Промінь» Гришака І.С. Проведено капітальні роботи по відновленню постаменту, фарбування, повну заміну дерев’яної  огорожі на цементну.  При обстежені матеріально-технічного стану визначено потребу в поточному ремонті гробниці біля постаменту ( облицювання плиткою). Роботи плануються здійснити в квітні 2014 року.


 


РІШЕННЯ ХХХV сесії VI скликання

РІШЕННЯ ХХХVI сесії VI скликання


Спільні заходи Малошестірнянської бібліотеки та КЗ «Малошестірнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів.

І. Бліц-турнір на тему «Ти і закон».

29 жовтня з учнями 5-6 класів проведено захід на правову тематику: «Пустощі і кримінальна відповідальність» , який підготували бібліотекарі сільської та шкільної бібліотек Наталія Юріна та Людмила Соколовська. В ігровій формі учні познайомилися із правами та обов’язками громадян України. Учнями були розіграні випадки, які призводять до злочинів та надана їм оцінка. Присутні виступали у ролі обвинувачених і захисників, вирішували проблемні ситуації. Всі побачили і зрозуміли, які  правові наслідки можуть мати звичайні пустощі.

ІІ. Незабутня подорож.

У кожної людини є своя улюблена пора року. А ось учням  КЗ «Малошестірнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» найбільше подобається осінь. Саме на період осінніх канікул припадає цікаве і організоване дозвілля школярів.

Так, 30 жовтня група учнів школи побувала на екскурсії у краєзнавчому музеї селища Високопілля. Діти мали змогу ознайомитися з експонатами музею, довідатися про історичне минуле рідного краю, побачити портрети й фотографії земляків та дізнатися про їх подвиги в роки Великої Вітчизняної війни, які принесли їм невмирущу славу.

З захопленням діти слухали завідуючу музеєм Бібик Катерину Миколаївну, яка розповіла їм про традиційний обряд весілля, посаг нареченої. Оглянули експонати української світлиці.

Найбільше вражень отримано від знайомства з життєвим та творчим шляхом письменника Високопільщини   Віктора Кузьменка.

Господиня музею радо зустріла школярів, запаливши в їхніх серцях вогник любові до рідного краю, пробудивши велике бажання вивчати й досліджувати історію рідного села, району, області та України.

За традицією, по закінченню екскурсії, Катерина Миколаївна почастувала дітей гарячим чаєм та солодощами.

В програмі екскурсії – відвідування братської могили загиблих воїнів, пам’ятника лейтенанту Андреєву на меморіалі слави, меморіальних дощок воїнам-інтернаціоналістам та прикордонникам.


Сесія сільської ради

 30 жовтня 2013 року в залі засідань сільської ради відбулася чергова ХХХVІ сесія Малошестірнянської сільської ради VІ скликання. На розгляд сесії винесено ряд важливих питань, а саме:

- про звіт про виконання програми економічного, соціального та культурного розвитку сільської ради та прогнозні макропоказники до 2015 року за 9 місяців 2013 року;

- про звіт про виконання сільського бюджету за 9 місяців 2013 року;

- про внесення змін до сільського бюджету;

-  про внесення змін до сільських програм;

- про делегування повноважень Високопільській районній раді щодо управління Трудовим архівом Високопільського району;

- про згоду на реорганізацію дитячого садка;

- про зміни до податків та зборів на території сільської ради;

- про затвердження угоди між сільською та районною радами щодо передачі повноважень на здійснення видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначення обсягу міжбюджетних  трансфертів у 2014 році;

- про затвердження   експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського призначення;

- різне.

Питання, винесенні на розгляд сесії, розглянуто на засіданнях постійних комісій сільської ради 2 жовтня 2013 року. Проект змін до сільського бюджету затверджено рішенням  виконкому №100 від 27.09.2013 року, про згоду на реорганізацію дитячого садка - №101 від 27.09.2013 року. Відповідні проекти оприлюдненні на дошках оголошень та інформаційних стендах в приміщенні сільської ради, бібліотеки, тощо.   заслухано на засіданні виконкому 23 жовтня 2013 року, проекти рішень перших двох питаннях по оприлюднені після розгляду на засіданнях постійних комісій сільської ради  (2.10.2013 року) та схвалено на засіданні виконкому 23 жовтня 2013 року.

Під час сесійного засідання участь у обговоренні питань виступили директор Малошестірнянського Будинку культури Затворнюк О.П., заступник директора КЗ «Малошестірнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» Рогова С.В., депутати Філіпчук Н.П., Бець Н.Г., Могильна О.В.

Гостру дискусію викликало  питання надання згоди на реорганізацію Малошестірнянського дитячого садка «Теремок» шляхом злиття з КЗ «Малошестірнянська ЗОШ І-ІІ ступенів».

По усіх питаннях порядку денного прийнято рішення.


Святкування 75-річного ювілею Ляшенко О.А.

25 жовтня 2013 року,  в рамках заходів програми поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похило та інвалідів на 2010-2014 роки, в Малошестірнянській сільській ради святкували 75-річний ювілей шанованої  жінки, дитини війни   Ляшенко Олени Антонівни.  Розпочала свято Людмила Колєснік, вчитель зарубіжної літератури КЗ «Малошестірнянська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів», керівник гуртка «Слово» Малошестірнянського Будинку культури, яка ознайомила учасників дійства з біографією та віхами життя ювілярки.

В довоєнному 1938 році народилася дівчинка Оленка в дружній і роботящій сім’ї Антона і Харитини Чабаненко ,  в якій вже підростав синок Ваня.

Коротким було сімейне щастя молодої  сім’ї , в 1941 році пішов на війну годувальник родини .   Лише дитяча  пам’ять зберегла мить , коли рідний тато підіймав до неба і цілував свою донечку Єлю .

Під час окупації фашисти спалили хату ,шукаючи партизанів. Довелося жити в підвалі на хуторі Пітрівському до кінця війни .

Закінчилася війна . Поверталися додому солдати – визволителі , але не діждала чоловіка Харитина , а діти – батька . Тяжко захворіла мама від горя , що втратила  кохану людину. Лікування затягнулося на два довгих роки , діти залишилися на  виховання у бабусі й дідуся.

Пора в школу , але навчання  тільки до холоду  і морозів  , в сім’ї була тільки одна пара чобіт, мама вирішила – навчатиметься брат. Незважаючи на труднощі, Оленка навчається відмінно та ще й допомагає мамі пасти колгоспних телят .

Життя входить в колію , і тут страшна біда – поранено брата Івана , знову лікарні , кожна крихта хліба і копійка на одужання рідної людини .

Після школи мріяла отримати спеціальність агронома , але через тяжке матеріальне становище родини не змогла завершити навчання  .Прийшла юність , а разом з нею кохання до молодого гарного парубка – Пилипа , який жив по  сусідству  . Побралися молодята , працювали в колгоспі «Прогрес» , народили двох синів – Анатолія та Миколу та двох донечок – Галинку та Олю.  Нелегко молодій  сім’ї з чотирма дітьми , але діти ростуть здоровими , слухняними –на радість батькам і родичам . Олена Антонівна   працює на тракторній бригаді.  Поважають молоду жінку за добрпозичливість і уважне ставлення до трактористів . Вся трудова діяльність пов’язана з роботою обліковця в с.Федорівка . Разом з чоловіком багато років очолювали комплекс по вирощуванню качок . Працювали дружно , самовіданно . Цілодобова робота , без свят та вихідних , турбота про дітей  похитнули здоров’я чоловіка – Пилипа Дмитровича,помер після тяжкої хвороби. Діти виросли , створили свої родлини , народилися онуки , їх у Олени Антонівни десятеро. Болить серце за нащадків , зичить успіху і здійснення мрій . Дякують внуки бабусі за любов і доброту , при кожній нагоді відвідують рідненьку .

Багато гірких втрат випало на долю Олени  Антонівни – поховала брата , чоловіка , маму . Але, як справжня українська жінка та мати, взяла на себе важку ношу – допомагати дітям та онукам,  радіти народженню  5 правнуків .

В день ювілею вітали Олену Антонівну діти , онуки , правнуки , друзі , родичі , сусіди та Малошестірнянська сільська рада в особі сільського голови Ольги Чайковської. За кошти сільського бюджету вручено ювілярці подарунок – солодощі до святкового столу. Незважаючи на поважний вік, вона залишається завжди усміхненою , доброю і порядною людиною . Щиро радіє гостям , що відвідують, допомагає порадою .

В честь шанованої жінки звучали пісні у виконанні ансамблю народної пісні «Івушки» Малошестірнянського будинку культури .


Участь в районному фестивалі «З піснею по життю»

Малошестірнянською сільською радою організовано забезпечення участі ветеранського складу народного ансамблю народної пісні «Івушки» Малошестірнянського Будинку культури в районному фестивалі «З піснею по життю», який відбувся 25 жовтня 2013 року в районному будинку культури. Фестиваль проведено в рамках заходів акції «Милосердя». Ветеранський склад ансамблю налічує 6 чоловік, пісенній діяльності кожної з них - понад 30 років. Співачки приймали участь в фестивалі з першого року його започаткування, в 2011 році вибороли перше призове місце.


Акція «Милосердя» стартує.

       

Ще на початку вересня в Малошестірнянській сільській раді стартувала акція «Милосердя» з відзначення Дня ветерана та Міжнародного дня людей похилого віку на території сільської ради.

Робочою групою в складі сільського голови, соціального працівника та секретаря сільської ради в  проведено вивчення  стану соціального забезпечення людей похилого віку   для визначення їх потреб та своєчасного надання допомоги. Станом на 1.10.2013 року обстежено 17 осіб віком 80 і більше років;

До Дня людини похилого віку надано продуктові набори в кількості 17 одиниць на загальну суму 1250 грн. (людям віком 80 і більше років) за сприянням   Ф/Г «Урожай», Ф/Г «Промінь», ПП «Кальфа», ПП «Обрій», фізичних осіб С.М.Литвиненка та Ю.В.Колесника.

В рамках заходів організовано поїздку учасників художньої самодіяльності, зокрема народного ансамблю народної пісні «Івушки» та сімейного дуету Відражко, для участі в святковому концерті до Дня людей похилого віку в Зарічненський будинок культури. Ветеранському складу  народного ансамблю  (8 чоловік) організовано частування (солодкий стіл)   за рахунок коштів місцевого бюджету.


Сходка громадян.

Відразу після свята осені в дитячому садку «Теремок» в приміщені місцевого будинку культури відбулася сходка громадян с. Мала Шестірня та представників с. Новогригорівське.

Адже найважливіше питання  порядку денного сходки – створення навчально-виховного комплексу на базі КЗ «Малошестірнянська ЗОШ І-ІІ ступенів» останнім часом на слуху громади. З моменту озвучення питання на серпневій конференції вчителів району серед населення проходило його обговорення. І, як зазвичай, виникло багато домислів, вигадок та пліток. Щоб поставити всі крапки над «І», влада вирішила зібрати громаду . Сільський голова Ольга Чайковська відкриває сходку. В своєму виступі вона висвітлює передумови та основні причини виникнення потреби в створенні на території НВК шляхом об’єднання місцевої школи з дошкільним закладом. Це – перш за все, можливість отримання якісних освітніх послуг дошкільної освіти, покращення фінансування новоутвореного закладу з районного бюджету, вирішення питання транспортного забезпечення підвозу дошкільнят з с.  Новогригорівське. Присутня на сходці начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ольга  Нікуліна не лише детально ознайомила   з процедурою створення НВК, але й відповіла на численні запитання громадян. Людей цікавила подальша доля будівлі, придбаних матеріальних цінностей, кадрові питання, вирішення проблем  освітньої галузі на території. Відповідь керівника задовольнила всіх – і будівля, і необоротні активи будуть  збережені. Це і буде основною відмінністю від вже діючих в районі шести НВК, дошкільнята залишаться на своїй обжитій території. Тим більше, що досвід створення по цій схемі сучасного об’єднання двох навчальних закладів, але з різних приміщеннях, в Україні існує.

Громада, обговоривши питання, одноголосно дала згоду на створення навчально-виховного комплексу.

На сходці обговорено та прийнято рішення з питань порядку денного – водо забезпечення сіл, реєстрації спілки власників худоби, оформлення спеціальної державної дотації за збереження молодняку ВРХ, продовження робіт з благоустрою населених пунктів.


Отримано нагороду за сприяння спорту.

В рамках заходів Олімпійського тижня Малошестірнянського сільського голову Чайковську Ольгу Миколаївну нагороджено грамотою Херсонського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» за активну участь у Всеукраїнському місячнику «Спорт для всіх – спільна турбота». Сама нагороджена вважає отриману грамоту – відзнакою за попередні роки та  авансом за  роботу по сприянню розвитку фізкультури та спорту на селі в подальшому. Фотофакти  підтверджують участь сільської ради в наведенні порядку на місцевому стадіоні в рамках «чистих четвергів», дарування школі спортивного інвентарю,  участь представників органів місцевого самоврядування в проведенні спартакіади, спортивних заходах місцевого навчального закладу.

 


Варто лише захотіти

Малошестірнянською сільською радою ще в 2012 році в управління капітального будівництва обласної державної адміністрації було надано пакет документів на внутрішній капітальний ремонт будинку культури, частину приміщення якого відведено під бібліотеку,  для включення в фінансування  з державного бюджету. Але згодом стало  зрозумілим, на реалізацію проекту кошти нам не виділять, адже ні для кого не секрет, що культура фінансується по залишковому принципу на всіх рівнях бюджету.  За ініціативою самих працівників культури прийняли рішення здійснити ремонтні роботи в бібліотеці  власними силами та за корпоративні кошти (внески громади   в грошовій формі, матеріалами, виконаними роботами,  спонсорська натуральна допомога, тощо).   Той, хто проживав в гуртожитку, знає, що можна приготувати суп, маючи одну картоплину на полиці та бажання пробігтися по сусідах. Ось і наші ентузіасти -  бібліотекар Наталія Юріна та директор будинку культури Ольга Затворнюк розпочали велику справу, закупивши для початку ремонтні матеріали за власні кошти. А потім,  хто чим зміг, тим і допоміг. Завзято, не рахуючись з власним часом, разом з працівниками культури та членами їх сімей  працювали на ремонтних роботах громадяни Людмила Колеснік, Галина Могильна, Леся та Микола Швець, Анжела Зуй. Достатню кількість піску та цементу надав керівник місцевого фермерського господарства «Урожай» Петро Поцілуйко.  І, як результат,   до 1 вересня відремонтована бібліотека відчинила двері для відвідувачів.  Вже не жахаються діти  великої діри, поглядаючи на стелю при вході, не звисає шматтям зі стелі штукатурка, не впадають в око зітерті до основи поли. Звісно, що проведений поточний ремонт надто малобюджетний, без сучасних євро матеріалів, але в бібліотеці стало світло та затишно. Тут можуть розслабитися та відпочити всі, окрім господарки – бібліотекаря сільської бібліотеки Наталії Юріної.

Вона  -  чудовий фахівець, працьовита і відповідальна людина. А ще  має прекрасні риси характеру, такі як щирість і готовність завжди відгукнутися, подати руку допомоги. Маючи педагогічну освіту, любить працювати з дітьми. В літні місяці – гамірно в бібліотеці, а взимку Наталія вже з ранку в місцевій школі. Готуються численні тематичні виставки, спільні свята, конкурси, зокрема «Читач року». А ще   наш бібліотекар має хист виготовляти гарні штучні квіти, має неабиякі кулінарні здібності. ЇЇ вироби прикрашають регіональні та обласні виставки, вона – володар призів на конкурсах страв української кухні. Своє вміння  передає      місцевим дівчаткам та своїм чотирьом онукам.

Дозвольте не погодитися з думкою, що бібліотеки, зокрема сільські, відходять в минуле, майбутнє -  за  Інтернетом. Книга, насамперед – це душа людини. Наприклад, коли знайомляться з людиною, майже завжди запитують, яка його улюблена книга. З відповіді вже мають уявлення про людину, її характер. Якби прихильники «ліквідації» бібліотек були    знайомі з нашим бібліотекарем та з її роботою, побачили її в колі відвідувачів, серед одиноких громадян та людей похилого віку, яким вона доставляє періодику та книги  на дім по всіх селах сільської ради на велосипеді, вони б змінили свої переконання    на протилежні.

В останній вересневий день    відмічають своє професійне свято бібліотекарі.

В особі Наталії Миколаївни вітаємо всіх, хто причетний до цього свята. Як це не банально, найголовніше – будьте здорові, нехай будуть здорові всі близькі та знайомі, і на роботі все складається.

Ольга Чайковська, сільський голова.


Оформлення спеціальної бюджетної дотації на утримання та збереження молодняку великої рогатої худоби триває.

В Малошестірнянській сільській раді проводиться широка роз’яснювальна робота щодо можливостей отримання державної дотації. І результати проведеної роботи радують: починаючи з серпня 2012 року по 1 вересня 2013 року оформлено державну фінансову допомогу на 205 голів молодняку великої рогатої худоби різного віку. Якщо на початку кампанії доводилося скликати сходки та зібрання громадян, виїздити з матеріалами до громадських гачків на обіднє доїння, то вже сьогодні люди самі розуміють фінансову вигоду, тримаючи на контролі отримання дотації повторно та вчасно проводять диспансеризацію молодняка. Проблеми, що виникають в процесі організаційної роботи порушуємо на рівні районного керівництва. З виходом на пенсію ветеринарного лікаря, що обслуговував декілька сіл, виникла проблема з обстеженням телят перед повторною та наступними дотаціями (взяття крові на аналіз, здійснення відмітки в ветеринарній картці, тощо). Спеціалісти районної ветеринарної медицини вчасно виїхали на територію сільської ради та обстежили заявлених на дотацію телят. Сприяння сільської ради - транспортне забезпечення однієї з груп (приїхали дві групи) та супровід до кожного домогосподарства.

На території працює робоча група виконавчого комітету сільської ради по обстеженню домогосподарств з метою встановлення наявності молодняку ВРХ в складі 5 чоловік. Робоча група не лише здійснює функцію обстеження, а й вивчає матеріали, надані власниками худоби на оформлення дотації. В день формування чергового Реєстру фізичних осіб, які мають право на отримання дотацій за молодняк великої рогатої худоби, складається Акт обстеження. Не поодинокі факти, коли на момент обстеження телята вже вибули з домогосподарств,зокрема, продані. В разі виявлення причин, які унеможливлюють реалізацію права на дотацію (так, наприклад, власник худоби не зареєстрований в домогосподарстві в погосподарській книзі, надано не повний пакет документів, прізвище власника в паспорті великої рогатої худоби вписано з помилками, тощо) складається Протокол засідання робочої групи. Рішення про відмову в оформленні дотації доводиться до відома громадян, заяви яких не задовольняються.

Надання державної допомоги селянам сприяє активності громади в заходах, які організовуються органом місцевого самоврядування на місцях. Про це свідчить факт збільшення кількості учасників заходів по благоустрою населених пунктів, зокрема, по наведенню порядку на цвинтарях, на стадіоні, на дорогах місцевого значення. І за запрошенням сільського голови і без запрошення, громадяни допомагають місцевій владі в боротьбі за чисте довкілля. Адже відмовка «А що мені дала держава чи ваша сільська рада?» сьогодні вже не актуальна.

Ольга Чайковська
сільський голова.


Свято Знань в с. Мала Шестірня.

            Віддзвеніла карусель теплого літа, зібрано непоганий врожай хліба, у садах доспіли яблука та сливи. А 1 вересня знову зібрало громаду Малошестірнянської сільської ради  у рідному колі. День знань – справжнє всенародне свято мудрості, доброти і людяності, по традиції розпочинається з святкової лінійки. Адміністрація школи вітає учнів з початком нового навчального року, нагороджуються  похвальними листами кращі учні школи.

З побажаннями міцного здоров’я, успіхів у всіх починаннях, тепла та радості в серцях в цей святковий день виступила секретар сільської ради Наталя Ляшенко. Як представник місцевої влади вручила подарунки вчительському колективу, школі та кожному  першокласнику. Семеро первачків отримали не лише учнівське приладдя, але й м’які іграшки, як символ прощання з дитинством, придбаними за сприяння Апостолівського благодійного фонду релігійної громади «Свобода» на суму 868 грн.


З гарним настроєм.

За традицією, що склалася в Малошестірнянській сільській раді, велике державне свято – День Незалежності України відзначається на території одного з її населених пунктів.  В цьому році черга дійшла до   с. Федорівка.  До свята готувались заздалегідь, наводячи лад біля осель, біля пам’ятника загиблим воїнам-визволителям, у громадських місцях.

Славити соборну та вільну  Україну в віддалене село приїхали гості з району,  жителі с. Мала Шестірня, с. Новогригорівське, підвіз яких було організовано,  гості з сусіднього району.

Про здобутки та добрі справи за 22 роки Незалежності держави на території сільської ради говорить у вітальному слові сільський голова Ольга Чайковська. Окреме слово – про федорівців. Радує розвиток аграріїв, зокрема, потужного фермерського господарства «Промінь» (керівник Гришак І.С.), яке не стоїть осторонь від проблем села та допомагає вирішувати важливі питання його розвитку. Орендуючи 780 га землі (118 пайщиків),  господарство вчасно та в повному обсязі, навіть у неврожайні роки (створюючи для цього резервний запас зерна), розраховується з пайщиками, вчасно сплачує працівникам заробітну плату, оплату лікарняних листів. Маючи спецтехніку, допомагає  сільській раді двічі на рік проводити захоронення твердих побутових відходів на сміттєзвалищі.  В минулому році   профінансовано встановлення сучасної огорожі біля місцевого пам’ятника загиблим воїнам,    проведення його ремонту. Крім того, надано допомогу і в організації цього свята. Але найбільше багатство села – це його жителі, яких налічується менше 100 чоловік, але всі вони патріоти своєї малої батьківщини. Про це і говорила жителька села Зіна Каплун, вручаючи каравай гостям свята. Кожен з них хотів би жити та працювати щонайменше в Парижі, та на світі є рідна Федорівка. І  її жителі надіються на те, що з початком видобутку марганцевих руд на Федорівському родовищі, розпочнеться період розквіту цього невеличкого села.

А скільки теплих слів вдячності та пошани було сказано про нагороджених грамотами та подяками: водія Ф/г «Промінь» Ярослава Вишенько, учасницю місцевого народного ансамблю Катерину Могильну, організаторів народного свята – депутатів сільської ради Галину Циганок та Людмилу Нагорну та просто добру і чуйну людину,  пенсіонерку   Катерину Міщенко.

Оплесками зустріли присутні  вітання   представника народного депутата Миколи Дмитрука у Високопільському районі, депутата районної ради Олександра Глушка, голови місцевого осередку Партії Регіонів Галини Могильної, директора КЗ «Малошестірнянська ЗОШ І-ІІ ступенів» Вікторії Рогової. Учасники художньої самодіяльності порадували концертною програмою, яку підготували працівники культури Ольга Затворнюк та Наталя Юріна.  А вже пізно ввечері, під зорями відбулося народне свято. Не перебільшу, якщо скажу, що в Федорівці такого гуляння давно вже не було, адже в селі останнє весілля святкувалося років з двадцять тому. Смачнючим  кулішем пригощали та забезпечували громадський порядок члени громадського формування – федорівці  - Микола Нагорний та Тимур Якимчук. І в гостей,  і в учасників свята вражень від нього залишилось багато.

В програмі святкових заходів – на сільській площі с. Новогригорівське організовано заходи для дітей з іграми, розвагами  (батут) та подарунками.

           

Ольга Чайковська,
            сільський голова.


Секретар Малошестірнянської сільської ради Ляшенко Наталія оприлюднює декларацію про майно , доходи , витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік.

Згідно з декларацією , загальна сума сукупного доходу декларанта склала 43153,94 грн , у т.т. заробітна плата – 37430,77 грн , дохід від оренди землі – 2223,17 грн , інші доходи – 3500,00 грн . Доходи чоловіка складають -7539,66 .

Наталії Ляшенко належить земельна ділянка площею 55600 кв.м. , (5,6га) .,та транспортний засіб ММВЗ -115 з двигуном 125куб.см.1991 року випуску.

Чоловік володіє земельними ділянками площею 133540м.кв. (13,3га) ,8000 кв.м. (0,8га) – присадибна ділянка , житловими будинками загальною площею –154,9  кВ.м. , інше нерухоме майно площею 280 кв.м.  , автомобілями ВАЗ -2106з двигуном 1396 куб.см.1986 року випуску та ВАЗ 21099 з двигуном 1594 куб.см. 2009 року випуску. Фінансове зобов’язання по добровільному страхуванню – 266 грн.

Малошестірнянський сільський голова Ольга Чайковська оприлюднює декларацію про майно , доходи , витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2012 рік.

Згідно з декларацією , загальна сума сукупного доходу складає43886 грн, у т.ч. заробітна плата – 41657 грн , дохід від оренди землі 2223 грн, проценти 6грн . Доходи чоловіка складають 24916 грн . Ользі Чайковській належить земельна ділянка площею 58998 кв.м.(5,9 га) . Чоловік володіє земельними ділянками площею 110934 кв.м. ( 11,1 га) ,9408 кв.м. ( 0,9 га) – присадибна ділянка , житловим будинком загальною площею 99,8 кв.м. та автомобілем ВАЗ – 2106 з двигуном 1499 куб.см. ,2000 року випуску. Сума коштів на рахунку декларанта в банку – 204 грн .

Додаток 1

Додаток 2

Додаток 3

coach outlet michael kors australia michael kors canada pandora charms uk cheap pandora charms coach outlet pandora canada pandora australia ralph lauren outlet