Відбулася ХХХУІ сесія районної ради

26 березня  відбулася ХХХУІ сесія районної ради, участь в якій взяли 15 депутатів. На початку засідання голова районної територіальної виборчої комісії Олександра Гулякіна оголосила  інформацію про визнання та реєстрацію депутатом районної ради наступного за черговістю у виборчому списку політичної партії «Опозиційний блок» Олександра Глушка.  Прийнято до відома  звіти голови  постійної комісії   з питань  планування, бюджету і фінансів, власності та економічної реформи в народногосподарському комплексі Анатолія Коваленка та голови районної ради Сергія Овчарука.

Затверджено 11 нових програм та внесено зміни до 3.

Відповідно до результатів конкурсного відбору на посади директорів Архангельської ЗОШ та Новомиколаївського НВК депутати погодили призначення Тетяни Малюжонок та Вікторії Чорноморченко відповідно.

Розглянуто та задоволено заяву головного лікаря районної лікарні Павла Литвина щодо його звільнення з посади.

Крім того прийнято низку рішень з питань комунальної власності: затверджено ліквідаційний баланс КЗ «Централізована бухгалтерія закладів культури», акт приймання-передачі нерухомого майна з балансу районної лікарні  на баланс КНП «Високопільський ЦПМСД», надано дозвіл на укладання договорів оренди комунального майна.

Затверджено вартість харчування та встановлення плати для батьків за перебування дітей у навчальних закладах.

У зв’язку із досягненням граничного віку 4 присяжних Високопільського районного суду затверджено оновлений список.

Погоджено надання  відпустки голові районної ради у квітні поточного року.

Проте основними питаннями були прийняття районного бюджету на 2019 рік, звіт про виконання бюджету за 2018 рік та внесення змін до районного бюджету 2018 та 2019 років. Це, нарешті,  дало змогу  здійснити перерозподіл видатків районного бюджету на фінансування галузевих районних програм різного спрямування, надання пільг та житлових субсидій населенню, забезпечення надання допомоги 4 дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнюється 18 років, надання пільг на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на виплату заробітної плати з нарахуванням медичним працівникам.

Також спрямовано  залишок коштів освітньої субвенції з державного бюджету щодо впровадження проекту «Нова українська школа» на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю.

Виділено кошти на співфінансування з будівництва спортивного майданчика для міні-футболу зі штучним покриттям у смт Високопілля, на придбання твердопаливного котла для Іванівського НВК «ЗОШ I—III ступенів-дитячий садок», для виконання робіт по реконструкції будинку культури в смт. Архангельське із придбанням обладнання та матеріалів, оснащенням внутрішніх мереж водозабезпечення, водовідведення, опалення, вентиляції, електрозабезпечення та виконання внутрішніх оздоблювальних робіт.

За рахунок передачі коштів іншої субвенції з бюджетів Високопільської селищної, Іванівської  та  Новопетрівської сільських рад виділено кошти для підтримки КНП «Високопільський центр первинної медико-санітарної допомоги», КЗ «Високопільська ЦРЛ» та галузевих програм; на придбання медикаментів; здійснення підвозу дітей, забезпечення їх повноцінного харчування та  оздоровлення; на утримання штатних одиниць завідувачів Новопетрівського та Ольгинського ФАПів; для забезпечення заробітною платою середніх медичних працівників ФАПів сіл Князівка, Добрянка,  Новогригорівка.

Направлено залишок коштів додаткової дотації для здійснення оплати комунальних послуг районній лікарні.

Передбачено кошти для виконання заходів регіональної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення "Власний дім".

В галузі освіти розподілено кошти для Архангельської ЗОШ для належного харчування учнів,  для впровадження заходів районної програми оздоровлення та відпочинку дітей влітку, а також забезпечення належного температурного режиму в навчальних закладах; визначено співфінансування на оснащення закладів загальної середньої освіти засобами навчання та обладнанням для кабінетів природничо-математичних предметів.

Також депутати передбачили фінансування на придбання для ветеранів війни та праці, інвалідів І та ІІ групи по зору медикаментів за пільговими рецептами, кардіостимуляторів, слухових апаратів згідно з потребою, а також надання їм послуг із зубопротезування, для забезпечення проведення щорічного обстеження і диспансеризації ветеранів війни та, у разі потреби, їх госпіталізацію в першочерговому порядку.

Для здійснення фінансування цих та інших заходів депутати уповноважили голову районної ради підписати відповідні угоди із очільниками територіальних громад району та області.