ОГОЛОШЕННЯ

Високопільська районна рада повідомляє, що відповідно до розпорядження голови районної ради від 11.02.2019 року 21 лютого 2019 року в малій сесійній залі о 10 годині відбудеться ХХХVІ сесія районної ради VII скликання з порядком денним:

Про програму соціального, економічного та культурного розвитку Високопільського району на 2019 рік.

Про районний бюджет на 2019 рік.

Інші питання.

На сесію запрошуються депутати районної ради, голова, заступники голови райдержадміністрації, сільські, селищні голови, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації та керівники установ різних форм власності відповідно до порядку денного.


 

Бериславський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги та підпорядковані йому бюро правової допомоги

Цією заявою ми наголошуємо на тому, що кожен з нас дотримується та поважає цінності системи безоплатної правової допомоги з першого дня її існування. Щодня ми сумлінно виконуємо  свою правозахисну роботу і підтримуємо імідж системи, як відкритої, прозорої, високопрофесійної, людиноспрямованої! Щодня ламаємо старі стереотипи, намагаємось бути корисними, цікавими, креативними! Ми отримали довіру людей до нашої системи! І саме тому нам болить, коли відбудуються такі події, коли підмінюються цінності та поняття, коли нас відкрито паплюжать.

Створення та розвиток системи безоплатної правової допомоги – це чи не єдина реформа в нашій державі, яка реально відбулась. Система працює та постійно вдосконалюється, і це заслуга чудової команди справжніх професіоналів. За менш, ніж 5 років, проведено колосальний обсяг роботи. Безоплатна правова допомога стала справді доступною і якісною. Можна, звісно, наводити статистичні дані, але давайте не забувати, що головне для нас – не цифри, а люди. Вчасно надана консультація, вміло складений позов або професійний захист в суді – це чиясь доля. Це чиясь свобода, здоров’я або навіть життя. Ми стали відкритими і ближчими до простих людей, але на цьому ми не зупиняємось.

Розвиток системи #БПД став можливим завдяки сучасним цивілізованим методам управління, відмови від радянської моделі бюрократії, притаманній у наш час більшості державних структур, відкритості, прозорості та інноваціям. Але в один момент усі досягнення можуть звестись нанівець через чиїсь особисті інтереси.

Вважаємо за потрібне наголосити на порушеннях, що мали місце, та які роблять нікчемними результати Конкурсу, а саме:

 • під час проведення співбесіди з претендентами було порушено базові принципи проведення процедур відбору: не забезпечено рівні умови для кандидатів через відсутність чітких критеріїв оцінювання та визначених компетенцій;
 • члени комісії з числа працівників Міністерства юстиції не могли об’єктивно оцінювати свого керівника, так як є його підлеглими особами, тобто зацікавленими у результатах конкурсу;
 • нерівні умови для кандидатів під час оцінювання, чому сприяв незбалансований склад комісії в якому було 5 представників від Міністерства юстиції та лише 3 від громадськості.

Вважаємо, що результат Конкурсу є наслідком не об’єктивної, спільної роботи комісії, а простої чисельної переваги представників Міністерства  юстиції у складі Комісії.
На підставі викладеного, 

ПРОСИМО:

 1. Скасувати результати Конкурсу з відбору на посаду директора Координаційного центру.
 2. Провести новий Конкурсу з відбору на посаду директора Координаційного центру на засадах публічності, відкритості та широкого залучення громадськості, які були сформовані під час проведення конкурсів з відбору керівників бюро правової допомоги.
 3. Невідкладно розпочати професійну відкриту дискусію для визначення шляхів підвищення незалежності системи безоплатної правової допомоги.

адже #we_love_ legalaid_ukraine! 


Сьогодні Україна активно інтегрується у європейське суспільство. А як відомо, будівництво правової європейської держави неможливе без втілення необхідних правових реформ. І саме тому, Міністерством юстиції України було запроваджено програму, яка спрямована, в першу чергу, на забезпечення потреб громадян у якісній безоплатній правовій допомозі. Так, у 2011 році було прийнято Закон України «Про безоплатну правову допомогу», а в січні 2017 року до нього було внесено зміни в частині розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Метою зазначених законодавчих новел стало посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу.

1 вересня 2016 року у Високопільському районі Херсонської області запрацювало Високопільське  бюро правової допомоги. Одним з головних аспектів його роботи є надання безоплатної правової допомоги та підвищення правової свідомості громадян. Після урочистого відкриття  Високопільського бюро його співробітники почали активну роботу з громадою району - вуличні консультування, роз'яснювальну роботу тощо.

Отже, від початку роботи Високопільського бюро за правовою допомогою до нього звернулось 170 громадян, з них – 66 чоловіка та  63 жінки. Для забезпечення доступу до правової допомоги мешканців відділених районів здійснено 10 виїздів під час яких прийнято 27 осіб,та надано консультації.

За період роботи бюро клієнти звертались за правовою допомогою по таким категоріям питання як:

соціальне забезпечення - 16,спадкове - 12,сімейне - 12,медичне- 2,трудове -13,адміністративне - 8,земельне - 23,договірне - 10,житлове - 10,інші цивільні -30,виконання судових рішень - 3,неправове питання - 14 ,питання з ішої галузі права -17.    Жителі Високопільського району також користуються можливістю отримання безоплатної вторинної правової допомоги із вересня по грудень 2016 року спеціалістами Високопільського бюро було прийнято 9 звернень громадян,а також 2 звернення зареєстровані 2017 року, на підставі яких їм було надано адвокатів за рахунок держави.

Представники бюро також активно проводять правопросвітницькі заходи, в тому числі зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування. У  процесі спілкування усім надається вичерпна  інформація  стосовно роботи бюро, обговорюються напрямки взаємодії та якісного поширення інформації про систему БВПД серед місцевих мешканців, надаються методичні рекомендації у роботі органів місцевого самоврядування.

Клієнтам Високопільського бюро постійно надаються практичні роз’яснення щодо можливості використання електронних сервісів Мін’юсту, після запровадження яких громадянам не потрібно витрачати час у чергах, щоб отримати ту чи іншу довідку. Всі ці сервіси можна отримати через інтернет, лише зайшовши на сайт Міністерства юстиції.

Отже, Високопільським бюром з часу його створення організовано низку заходів, які спрямовані на підвищенні якості надання правових послуг населенню та наближенні держави до людей.


СПИСОК ФОНДІВ АРХІВНОГО ВІДДЛУ КОЧУБЕЇВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ ВИСОКОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ СТАНОМ НА 01.02.2017В Україні діє соціальна урядова програма з надання безоплатної правової допомоги.До уваги жителів Високопільщини!

Безоплатна вторинна правова допомога – це правова допомога, що надається для захисту прав людини в суді за рахунок коштів Державного бюджету України.

І. Хто має право на безоплатну вторинну правову допомогу?

     Право на таку допомогу мають:

 • малозабезпечені особи (середньомісячний сукупний дохід сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму);
 • інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб;
 • діти-сироти, діти, які позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвою насильства в сім’ї (через опікунів/ піклувальників, батьків);
 • особи, які претендують на статус біженця (до моменту прийняття рішення про надання такого статусу);

 - ветерани війни (учасники бойових дій, у тому числі учасники АТО, інваліди та учасники війни), члени сімей загиблих у воєнних діях, конфліктах та антитерористичних операціях (у разі порушення їхнього права на пільги та гарантії соціального захисту, передбачені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та за наявності у них посвідчення ветерана війни або члена сім’ї загиблого);

- особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною або є жертвами нацистських переслідувань (лише стосовно питань, пов’язаних із відповідним соціальним захистом);

- особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності, визнання недієздатною особою, поновлення цивільної дієздатності фізичної особи (протягом розгляду цієї справи у суді);

- особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку (протягом розгляду цієї справи у суді);

- реабілітовані особи (стосовно питань, пов’язаних із реабілітацією).

ІІ. Адреса найближчого центру правової допомоги.

74300, Україна, Херсонська область, м. Берислав, вул. Рози Люксембург, 6А (вхід з вул. Леніна), тел: 068 814-38-61.

IІІ. Які правові послуги можна отримати в центрі правової допомоги?

Центр правової допомоги забезпечує надання таких правових послуг:

 • представництво інтересів особи у разі, якщо справа потребує розгляду в суді чи вже розглядається судом;
 • складання документів, необхідних для захисту прав особи у суді.

Ці послуги надаються адвокатами за дорученням центрів правової допомоги або штатними юристами центрів.

IV. Чи має особа, отримуючи безоплатну вторинну правову допомогу, платити за це?

Безоплатна вторинна правова допомога передбачає, що роботу адвоката у справі оплачує держава. Це означає, що для особи така правова допомога є безкоштовною. Ані адвокат, ані службові особи центру правової допомоги не мають права вимагати у людини жодної додаткової матеріальної винагороди за виконану роботу.

Важливо! Усі інші платежі, пов’язані із судовим розглядом справи, людині, яка отримує безоплатну правову допомогу, необхідно сплачувати самостійно (крім випадків, коли вона користується пільгами, передбаченими відповідними законами):

 • судовий збір;
 • експертиза (якщо вона потрібна);
 • публікація у пресі про виклик відповідача і таке інше.

 

V. Що потрібно для звернення до центру правової допомоги?

 1. Зателефонувати до найближчого центру правової допомоги або до операторів гарячої лінії безоплатної правової допомоги – 0800-213-103 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів).
 2. Проконсультуватися з центром правової допомоги щодо права на правову допомогу за рахунок держави, часу візиту та необхідних документів, які треба взяти із собою для попередньої консультації.
 3. Скласти письмове звернення про надання безоплатної вторинної правової допомоги, завітавши до центру правової допомоги. За потреби звернення допоможе скласти співробітник центру.
 4. Подати документи разом зі зверненням для підтвердження приналежності до однієї з визначених законом категорій осіб, яка має - право на отримання безоплатної вторинної правової допомоги.

-->

coach outlet michael kors australia michael kors canada pandora charms uk cheap pandora charms coach outlet pandora canada pandora australia ralph lauren outlet